Farmolife

Hakkımızda

Gemlik’te ilk internet haberciliği 90’ların sonunda bir grup özverili arkadaşın (sanalgemlik) girişimleri ile başladı. Sonrasında 1999 yılında gemlik.net açıldı ve bu arkadaşlardan aldığımız haberleri biz de kendi sitemiz üzerinden Gemliklilere iletmeye başladık. Gemlik.net 2000’lerin sonlarına doğru şehir portalı olmak üzere kapatıldı ancak uzun süre proje olarak kaldı. Şimdilerde tekrar bir yapılanma içerisinde.

Bu dönemde gemlikhaber.com sitesi ile haber yayınımızı devam ettirirken, sonrasında bu alan adını arkadaşlarımıza devrettik. Bu boş dönemde habergemlik.com haber sitesini devreye soktuk ve bir süre sonra bu yayını askıya aldık.

2016 yılına gelindiğinde tüm faaliyetlerimizi tek çatı altında toplayabilmek amacıyla Farmo Gıda Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi‘ni kurduk. Basın, yayın ve gazetecilik faaliyetlerinin dışında, ilk olarak zeytinyağlı doğal güzellik ve bakım sabunu olan Farmolife markalı ürünümüzü piyasaya sürdük. 2017 yılında şirketin bulunduğu adreste Ixtanbul Teras Kafe ve 2018 başında şirketin Gemlik Şubesi olarak Resume Çiğköfte bayiliğini de alarak Ixtanbul Lezzet Çiğköfte açıldı.

“Yeni Gemlik” gazete düşüncesi 2015 yılında ortaya çıktı ve 2018 yılı ocak ayında gerekli başvuruları yapılarak, yasal izinleri alındı. Yeni Gemlik Gazetesi 20 Şubat 2018 tarihinde ilk sayısı ile Gemliklilerle buluştu. Şimdilerde haftalık olarak siyasi, aktüel haberlerin yayınına devam ediyor. Çağımızın gereklerini yerine getirmek amacıyla da şu anda okumuş olduğunuz haber portalı yenigemlik.com yayın hayatına başladı.

 

 

Gencay Yılmaz
Gemlik Çiğköfte
Farmolife

Copyright © 2019 Yeni Gemlik Gazetesi