Farmolife

CHP’den Refik Yılmaz’a sert tepki

23 Şubat 2018, 19:27 347 views

CHP Gemlik İlçe Başkanı Cemil Acar, Refik Yılmaz’ın Bursa’daki bir yerel gazetede çıkan ve Gemlik’teki taşınma ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında CHP’yi suçlayan ifadelerine cevap verdi.

Gemlik taşınacak cümlesini kuranın CHP olmadığını kaydeden Acar, kentsel dönüşüm konusunda Gemlik’in çok sıkıntılı günlerden geçtiğinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) değinen Acar, “Gemlik’te izlenen yanlış politikaların sonucu çıkarılan KHK, Gemlik halkı için zulüm KHK’sı olmuştur. Sayın Başbakan Binali Yıldırım, Edirne İl Kongresi’nde yaptığı açıklamada ‘Gemlik’i taşıyoruz’ demiştir. Zira şimdi Gemlik’in dönüşeceğini söyleyen Çevre Bakanımız Özhaseki ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ buna benzer bir cümle kullanmıştır. Onun için Refik Yılmaz’ın isyan edeceği bir kurum veya kişi varsa yukarıda söylediğimiz kişilerdir.” dedi.

Her sıkışan iktidar partisi mensubunun zeytin kanunu üzerinden muhalefet için atağa geçtiğini belirten Cemil Acar, “Biliyorsunuz hemen dibimizde otoban yapıldı. Burada binlerce zeytin ağacı kesildi. Bu bölgelere zeytin kanunu işlemiyor muydu? Belediye Başkanı Refik Yılmaz yaptığı açıklamalarla kendisiyle çelişmektedir. Daha önce 8 bin konutluk bir proje olduğunu belirten Yılmaz, şimdi ise ‘Orası zaten bayır bir alan, ancak 4 bin konut yapabileceğiz’ demiştir. Belediye Başkanımız ne yazık ki daha orada ne yapılacağını kendisi bilmemektedir.” şeklinde konuştu.

Gemlik’in taşınması konusunda KHK maddesi açık olduğuna dikkat çeken Acar, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Her ne kadar Cumhurbaşkanı tek bir cümleyle ‘dönüşüm’ dese bile, 696 sayılı KHK’daki madde nakledilecek değil, dönüşecek olarak değişmedikçe Gemlik halkının kafası bulanıktır. Bu bulanıklık TBMM’den geçecek sınırları, projesi belli olan ve üç siyasi partinin mutabakatıyla geçecek bir yasa ile geçecektir.”

 

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi