Farmolife

Gemlik’in vergi şampiyonları ödüllendirildi

23 Şubat 2018, 18:23 422 views

Gemlik Vergi Dairesi’ne kayıtlı kurum ve şahıslardan, geçtiğimiz yıl en yüksek vergi ödeyenlere teşekkür belgeleri verildi. Kurumlar vergisinde Gemport ve Yıldırım Holding başı çekerken, dereceye giren bir çok firma adının açıklanmasını istemedi.

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Toplantı Salonu’nda yapılan törene Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karataş, GTSO Başkanı Kemal Akıt, GTSO Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, Gemlik Vergi Dairesi Müdürü Serdar Çıta katıldı.

Programda söz alan GTSO Başkanı Kemal Akıt, Türkiye Ekomomisine yön veren önemli ilçelerden biri olan Gemlik’teki vergi mükelleflerini onurlandırmalarının kendilerini sevindirdiğini söyledi. Akıt, “Ülke ekonomisine katkı sağlayan vergi mükelleflerinden ilk sıralarda yer alanların bizim üyemiz olmasından gurur duyduk. Bizler devletimizden huzur ortamı istiyoruz. Huzur olursa biz daha çok üretir, daha çok vergi veririz” dedi.

Gemlik’te iki konu için topalndıklarını açıklayan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karataş ise, bunların hem yeni mevzuatı anlatmak hem de vergi ödeme konusunda önde gelen isimlere teşekkür belgelerini takdim etmek olduğunu dile getirdi.

Kurumlar vergisinde 13 milyon 366 bin 641 Türk Lirası ile Gemport’un başı çektiği listede, ilk 10 arasına giren kurumlar şöyle:

1. Gemport Liman A.Ş.
2. Kurum adının açıklanmasını istemedi.
3. Filiz Kızılderili Elektrik,
4. Sarıkaya Karaburun Elektrik.
5. Kurum adının açıklanmasını istemedi.
6. Aksa Gemlik Do ğalgaz Dağıtımı A.Ş.
7. Kurum adının açıklanmasını istemedi.
8. Tepe Elektrik Üretim Ticareti
9. Yılmar Lojistik
10.Internasyonal Armodred

Şahıs şirketlerinde Alaattin Akcan 794 bin 561 Türk Lirası ile ilk sırayı aldı. 9’uncu sırada Serdar Ali Çetin, 10’uncu sırada ise Şahap Aktaş teşekkür belgesine layık görüldü. Diğer mükellefler adlarının yayınlanmasını istemediler.

Dereceye girenlere teşekkür belgelerini Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karataş, GTSO Başkanı Kemal Akıt, GTSO Meclis Başkanı Paşa Ağdemir takdim etti.

Öte yandan, programda muhasebecilere yönelik yeni düzenlemelerle alakalı bilgiler de verildi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi