Farmolife

Gemlik’te ücretsiz WiFi dönemi başlıyor

23 Şubat 2018, 23:10 481 views

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz seçimden önce verdiği vaatleri tek tek yerine getirmeye çalışıyor.

Gemlik Belediyesi, ilçede “Ücretsiz WiFi Hizmeti” dönemini başlattı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Engelsiz Kafe ve Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Parkı’nda hizmete giren ücretsiz Wifi ağının, önümüzdeki günlerde şehir merkezindeki diğer park ve meydanlarda da yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Birçok resmi işlem, müracaat, sonuç öğrenme ve bilgilendirme gibi işlemlerin internet üzerinden yapıldığı bu dönemde Gemlikliler, günün her saatinde bu noktalarda akıllı telefon, tablet veya taşınabilir bilgisayarlar üzerinden internet erişimine sahip olacaklar.

Yılmaz: Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği yapıyoruz
Göreve geldikleri günden itibaren tüm hizmetlerini yenilikçi uygulamalar üzerine kurduklarını savunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “İnternet günümüz dünyasında hayatımızın çok önemli bir bölümünü teşkil ediyor. Biz de hem sosyal belediyecilik hem de akıllı kent anlayışımız ile meydan ve parklarımızda ücretsiz, hızlı ve güvenli internet erişimi hizmeti için çalışmalara başlayarak hızlı bir şekilde neticelendirdik. Günlük yaşamı kolaylaştırma adına sunduğumuz hizmetlerin yoğun ilgi ile karşılanması bizi sevindiriyor” dedi.

İlerleyen süreç içerisinde ücretsiz internet erişim noktası sayısını artıracaklarının sözünü veren Başkan Yılmaz, “İlçenin farklı noktalarında ücretsiz Wifi ağını hemşerilerimizin kullanımına sunduk. Modern çağın gereksinimini karşılayacak uygulamalarla sosyal donatı alanlarını, tam donanımlı dinlenme mekânları haline getirmeye devam ediyoruz. Gemlik’imize ve özellikle gençlerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Ücretsiz WiFi’den nasıl yararlanılacak?
Ücretsiz Wifi hizmetinden yararlanmak için telefonunuzun Wifi özelliğini açtıktan sonra “Gemlik Net Wifi” isimli ağa bağlanmak için tıklıyorsunuz. Güvenlik adımı için açılan sayfada telefon numaranız ile gerçekleştirdiğiniz kayıt işleminizin ardından kısa mesaj ile size özel şifreniz telefonunuza geliyor. Şifre bölümüne ise kısa mesaj ile gelen şifreyi girdikten sonra bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaya başlıyorsunuz.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi