Farmolife

İYİ Parti Gemlik Teşkilatı Bıyıklı ile devam dedi

23 Şubat 2018, 23:29 526 views

İYİ Parti Gemlik İlçe Birinci Olağan Kongresi yapıldı. Kurucu Başkan Adnan Bıyıklı ve yönetimi tek adaylı kongrede yola devam etti.

GİK üyesi Hasan Ali Toktaş’ın yanı sıra İl Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının katıldığı kongre sivil toplum örgütü yöneticileri tarafından da ilgi gördü. 117 delegenin kongreye katılan 93 delegesinin oylarını alan Adnan Bıyıklı, ilk hedeflerinin Gemlik’te belediye başkanlığını almak olduğunu söyledi.

Divan Başkanlığını Levent Özeren’in yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanı Özeren, İYİ Parti’nin Türkiye’ye cesaret mikrobu bulaştırdığını ifade ederek, İYİ Parti’nin aynı zamanda Kuvayi Milliye ve ihaneti olmayan vatanseverlik demek olduğunu kaydetti. Güçlü demokratik parlamenter sistemi savunduklarını anlatan Özeren, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Bursa Nutku’nu şiar edindiklerini ve kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı da, ayrışma yerine birbirini kucaklayan, barış, adalet ve kardeşlik amaçlı, hukukun üstünlüğünü savunan bir parti olduklarını vurguladı. İktidarın en güçlü alternatifinin İYİ Parti olduğunu savunan Bıyıklı, KHK’nın zamanlamasının manidar olduğunu iddia etti.

Gemlik’in KHK sonrasında yaşadığı sosyal, ekonomik ve psikolojik olumsuzlukları da anlatan Bıyıklı, “Eğer Gemlik’in sesi çıkmasaydı, bu olumsuzluklar devam edecekti. Tek adam yönetimine karşı her zaman uyanık olacağız. Kimseyle kavgamız olmayacak. Gemliklilerle birlikte hazırlayacağımız projelerle belediyeyi almak istiyoruz. Daha sonra Gemlik’ten en az bir milletvekili çıkarmayı ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kongrede faaliyet ve bütçe raporları oy birliğiyle kabul edildi. 33 kişilik yönetim kurulu üyeleri, yedekler, il üst kurulu asil üyelikleri ve delegeler oy birliğiyle güvenoyu aldı.

Haber: Cemal Kırgız

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi