Farmolife

M. Akif Ersoy Ortaokulu temeli atıldı

23 Şubat 2018, 19:13 424 views

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un adı Gemlik Krom Sokak’ta bulunan ortaokulda yaşatılacak.

Krom Sokak’ta eski Marmarabirlik depolarının olduğu bölgede yapılan iki okuldan biri olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun temel atma törenine AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, MHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, belediye meclis üyeleri, Bursa Gemlik Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Çelik, kurum ve daire müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Temel atma töreni öncesinde söz alan Hamidiye Mahalle Muhtarı Necmi Ünlü, okul hizmetlerinin önemli olduğunu vurgulayarak, uzun süredir devam eden soruna çözüm bulan Bursa Valiliği ve Gemlik Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yılmaz: Hem yerinde dönüşüm, hem yeni imar alanı
Ardından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 2018 yılı boyunca her hafta bir temel atma veya açılış sözü verdiklerini hatırlatarak, açılışlara devam ettiklerine dikkat çekti. 2017’de projelerini yaptıkları hizmetlerin şimdi temel atma törenlerini gerçekleştirdiklerini belirten Yılmaz, “Bugüne kadar iş adamlarımızın desteği ile dört okul yaptık. Şimdi üç okul daha yapılacak. Cihatlı’da toplu konutların da bulunduğu yere 16 derslikli bir okul daha yapıyoruz.

Gazi Ortaokulu ikili eğitim veren son okulumuzdu. Burada yapılacak olan iki okulun ardından Gemlik’te tüm okullar tam gün eğitime geçmiş olacak. ‘Gemlik taşınıyor mu? Dönüşüyor mu?’ diye soruluyordu. Gemlik’in merkezinde, iki dere arasında bu okulda olduğu gibi hem yerinde dönüşecek, hem de yeni alanlar açılacak” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise, kurum binalarının dönüşümünde önemli aşama kaydettiklerini dile getirdi. Yerinde dönüşümü yapabilecek olan vatandaşın yine yapacağını, ancak gücü yetmeyen vatandaşa de kendilerinin destek vereceğini açıkladı.

Son olarak söz alan Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş ise eğitimin önemine değindi. Bina anlamlında Gemlik’te önemli aşama kaydedildiğni ifade eden Karakuş, “Bundan sonra yapacağımız da eğitimin kalitesini yükseltmek olacaktır. Bu görev de öğretmenlerimize düşüyor. Bursa’da birinci veya üst derecelerde yer almamız, geleceğimizin teminatı olan nesiller yetiştirmemiz gerekir” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından temel atma programı sona erdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi