Farmolife

Belediyeye yeni araç filosu

24 Şubat 2018, 19:47 522 views

Gemlik Belediyesi, bünyesinde bulunan araç filosuna 17 yeni araç ekledi. 7 Milyon TL değerindeki iş makineleri ve araçların hizmete giriş töreni Gemlik İskele Meydanı’nda yapıldı.

Törene Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimi Şahmeran Çelenkoğlu, Bursa Gemlik Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Çelik, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Refik Yılmaz, her hafta bir açılış veya temel atma programı yapılacağını söylediklerini hatırlattı ve 52 haftada 52 hizmetin tarihte görülmemiş bir şey olduğunu savundu. Gemlikliler mutlu olsunlar diye hizmetlerin yapıdığını belirten Yılmaz, “7 sene önce, o günkü para ile 2 milyon TL’lik rakam tamir ücreti adı altında, gerçekte tamir yapılmadığı halde ödenmişti. Ciddi bir araç tamir yolsuzluğu vardı. Bizim göreve geldiğimizden itibaren ikinci kez filo töreni yapıyoruz. Bizim sadece bugün hizmete giren araç filomuzun bedeli 7 Milyon TL’nin üzerinde. 2 Milyon sözde tamir yapandan, filo kazandıran belediyeye terfi ettik” dedi.

Yerli araçlara öncelik verdiklerine dikkat çeken Yılmaz, yerli üretime desteklerinden dolayı Ford Trak Erder Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Erdoğan’dan plaket aldı.

Filoya yeni katılan araçlar:
1 adet Greyder,
2 adet kazıyıcı yükleyici,
2 adet 13 tonluk sulama tankeri,
2 adet 6×4 hafriyat kamyonu,
2 adet personel taşıyıcı kamyonet,
1 adet yük nakliye kamyoneti,
1 adet 12 tonluk toprak silindiri,
1 adet 2 tonluk yama silindiri,
1 adet teleskopik vinç,
2 adet cenaze aracı,
1 adet 14+1 hasta nakil aracı,
1 adet hafif ticari kamyonet.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi