Farmolife

Gemlik Basketbol Birinci Lig yolunda

26 Şubat 2018, 00:30 536 views

Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde haftaya 8 galibiyet ile başlayan Gemlik Basketbol, Final Gençlik’i 75-67 yenerek galibiyet serisini 9’a çıkarttı.

Gemlik seyircisini ve yoğun desteğini arkasına alan Gemlik Basketbol, maça Melih Kabakçı’nın elinden bulduğu 2 sayı ile başladı. Oyunun 4.55 saniyesinde Cem’in bulduğu 2 sayı ile Gemlik Basketbol skoru 12-9’a getirdi. Final Gençlik periyodun 49’uncu saniyesinde Çağlar ile bulduğu sayı skoru 13-18’e getirdi. Gemlik Basketbol Hüsnü ile bulduğu 2 sayıya rağmen periyodu 15-18 yenik kapattı.

Serdar, Gökhan ve Hüsnü ile bulduğu sayılarla 23-20 ikinci çeyrekte öne geçmeyi başaran Gemlik Basketbol, 30-36’lık skorla ilk yarıyı 6 sayı fark ile yenik tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Final Gençlik, Alpaslan ile bulduğu 2 sayı ile 30-38 önde başladı. Gemlik Basketbol, Ali ve Melih Kabakçı ile bulduğu sayı ile skoru beraberliğe taşıdı. Sonrasında Cihan ve Ali’nin elinden bulduğu sayılar ile Gemlik Basketbol 44-38 öne geçmeyi başarsa da, Final Gençlik Polat ve Cavit’in elinden bulduğu sayılar ile periyodu 47-48 önde tamamlamasını bildi.

Son çeyreğe Final Gençlik, Oğulcan ve Polat’ın ürettiği sayılar ile 47-51 önde başladı. Seyirci desteğini arkasına alan Gemlik Basketbol Kaptan Gökhan ve Serdar’ın bulduğu 3’lükler ile skoru 53-54’e getirdi. Periyodun 5.26 saniyesinde Gökhan ve Şenol ile bulduğu 3 sayı ile öne geçen Gemlik Basketbol, Gökhan ve Cemhan ile bulduğu sayılar ile aradaki fark artırarak son saniyelere avantajlı girdi. Final Gençlik, son saniyelerde bulduğu 4 sayıya rağmen müsabakayı 75-67 yenik tamamladı.

Gemlik Basketbol aldığı bu galibiyet ile ligin ikinci yarısında oynadığı 5 karşılaşmanın 4’ünü kazanarak 3 maç üst üste kazanma başarısı gösterdi ve topladığı 25 puan ile 6’ncı sıradaki yerini korudu. Aynı puana sahip Final Gençlik ise averaj ile 5’inci sırada yer aldı.

Gemlik Basketbol adına Ali Tuncer attığı 22 sayı, 10 ribaunt ve 2 asist ile maçın yıldızı olurken, diğer oyuncuların performansları şöyle:

Gemlik Basketbol
Gökhan Şenol; 15 sayı, 9 asist ve 3 ribaunt
Cem Han: 12 Sayı, 8 ribaunt
Serdar Yavuz: 11 sayı, bir asist
Cihan Hafızoğlu: 4 sayı, 7 ribaunt, 4 asist ve 2 top çalma.

Final Gençlik
Cavit Turan: 19 sayı, 6 Ribaunt ve bir asist
Oğulcan Sevim: 10 sayı, 11 asist ve 5 ribaunt
Alpaslan Uruk: 9 sayı, 4 ribaunt

Müsabakanın ardından bir açıklama yapan Gemlik Basketbol Kulübü Başkanı Berkay Bulut, “Bu akşam güzel günlerin habercisidir. Gemlik İlçe Spor Salonu bugün spor müsabakalarında görmeye alışık olmadığımız bin 300 kişinin desteği üst düzey bir müsabakaya sahne oldu. Herkese Gemlik adına teşekkür ederim.” dedi.

Gemlik Basketbol teknik ekibine ve Genel Menajer Yahya Gümüş’e de teşekkür eden Bulut, “Büyük bir hava yakaladık. Tribünlerdeki ambiyansı görmek büyük bir onurdu. Gemlik Spor ve Çotanak Spor’un ‘Gemlik Basketbol’a 1. Lig yolunda başarılar’ yazılı pankartı ise gecenin ayrı bir rengiydi. Sizlerin destekleri ile daha iyi işleri hep birlikte yapacağız inşallah. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim.” şeklinde sözlerini tamamladı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi