Farmolife

Marmarabirlik Demir ile devam

26 Şubat 2018, 01:48 432 views

Marmarabirlik Gemlik Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Pırıltı Düğün Salonları’nda yapılan kongrede, İbrahim Demir ve Hüseyin Peker’in listeleri yarıştı. Kongre sonucunda Demir’in listesi 583 oy alırken, Peker 367’de kaldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda divan başkanlığına Osman Bostancı getirildi. Genel kurulda ilk sözü mevcut Başkan İbrahim Demir aldı. Kooperatifin zor dönemlerden geçtiğini iddia eden Demir, “8 milyon 300 bin TL gibi önemli bir zararla kooperatifi devraldık. Dört yıl gibi kısa sürede borcumuzu bitirerek kar eden duruma geldik. Kooperatif ve birlik arasında yaptığımız protokolle, kooperatifimize önemli kolaylık sağladık. En önemli projemiz de zeytinin başkenti Gemlik’e yakışır depomuzu kazandırmak olacak. Yeni yapacağımız depo hem Gemlik’e hem de kooperatifimizin adına yakışan hizmet olacak. Kooperatifimiz artık sağlıklı bir yapıya sahip.” dedi.

1450 üyesi olan Gemlik Kooperatifi Genel Kurulu’nda, faaliyet raporu, denetim komisyonu raporu, hesap ve bütçe raporu katılanların oybirliği ile kabul edildi. Divana İbrahim Demir ve Hüseyin Peker’in listeleri sunuldu.

İbrahim Demir’in listesi İbrahim Demir, Faruk Besli, Muhsin Candar, İlhami Çetin isimlerinden; Hüseyin Peker’in listesi ise Hüseyin Peker, Ahmet Girenay, Kadir Dinçer, Bahattin Malap’tan oluştu. Kongreyi İbrahim Demir’in listesi 583 oyla kazandı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi