Farmolife

Başkan Yılmaz’a Vergi Haftası ziyareti

28 Şubat 2018, 02:07 398 views

Vergi Dairesi Müdürü Serdar Çita, 29. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran ve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Alaattin Altundağ da hazır bulundu. Belediye Başkanı Yılmaz, ziyarette yaptığı konuşmada, Vergi Haftası’nın sadece Maliye teşkilatının bir haftası olmadığını, tüm vatandaşları ilgilendirdiğini söyledi.

Yılmaz, “Vergi, toplumların devlet olarak yaşamasından kaynaklanan güvenlik, eğitim, sosyal hizmetler, sağlık ve belediye hizmetleri gibi bazı konularda ortak yaşama giderlerini karşılamak amacıyla, huzur ve güven içerisinde bir milletin devlet güvencesi altında yaşaması için bir görev ve zorunluluktur. Vergi haftası münasebetiyle de verginin öneminin tüm vatandaşlarımıza aktarılması çok önemli” diye konuştu.

Gemlik Vergi Dairesi Müdürü Çita da 29. Vergi Haftası kapsamında verginin tabana yayılması ve vergi bilincinin arttırılması amacıyla birçok okulda seminerler verileceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Müdür Çita, Başkanı Yılmaz’a çiçek takdim etti.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi