Farmolife

İYİ Parti’den İlahiyatçı Akın’ın iddialarına sert tepki

1 Mart 2018, 03:39 900 views

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nde görevli İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’ın, 1924 yılında Çanakkale ve Bursa’daki bazı camilerin genelev olarak kullanıldığı, gazilerimizin canlı canlı gömüldüğü iddialarına İYİ Parti Gemlik İlçe Teşkilatı sert tepki gösterdi.

İYİ Parti yönetimi adına açıklamada bulunan İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, “Bu hadsizliğin cevabı verilmelidir” dedi. İddianın cumhuriyetimize ve cumhuriyetimizin kurucularına iftira anlamı taşıdığına dikkat çeken Bıyıklı, “Bu yüzü kara, ruhu karanlık şahsı şiddetle kınıyoruz. Milli birliğimizi perçinlediğimiz bu zor dönemde, halkımızın bu tip iftira içerikli, bölücü açıklamalarla zehirlenmesine sessiz kalmayız. Camilerimiz hakkında aslı astarı olmayan sözler eden ve gazilerimizi, şehitlerimizle beraber canlı canlı gömdüğümüzü iddia eden bu şahıs, Türk Milleti’nin şanlı tarihine saldırmaktadır.” diye konuştu.

Şahsın asıl zarar vermek istediğinin tertemiz dinimiz ve milli birliğimiz olduğunu ifade eden Bıyıklı, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Bu hadsizliğin sahibi zavallı, belli ki ilahiyatçı olduğunu unutup tarihçiliğe soyunmuştur. Bu şahıs ve kendisine referans aldığı zavallılar, bu kadim milletin uyarılarından paylarını mutlaka alacaklardır. Bunlar unutmasınlar ki, kılavuzu karga olanın başı beladan kurtulmaz. . Kendilerine tavsiyemiz, tövbe ederek tüm halkımızdan af dilemeleridir.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi