Farmolife

Kurşunlu’nun asırlık ağacı meydanda yaşayacak

1 Mart 2018, 19:39 495 views

Gemlik Belediyesi, imarlı yollarda kalan zeytin ve diğer ağaçları parklarda, caddelerde ve meydanlarda değerlendiriyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ağaçların bulundukları yerden yeni yaşayacakları alanlara nakillerini ağaç söküm ve dikim araçlarıyla gerçekleştiriyor. Bu kapsamda son olarak Kurşunlu Mahallesi’nde imara açılan alanda kalan asırlık zeytin ağacı da kökünden sökülerek, Ahmet Dural Meydanı’nda yeniden toprakla buluşturuldu.

Gemlik’te bulunan yeşil alanların korunması, bakımı ve geliştirilmesi konusunda hassasiyet gösterdiklerini dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda imara açılan yollarda, maalesef zaman zaman ağaçların bulundukları yerden kaldırılması gerekiyor. Belediye olarak ağaçlarımızın yok olmasını önlemek amacıyla bu ağaçları koruyarak başka alanlara naklediyoruz. Ağaçlarımız, ekiplerimiz tarafından ağaç sökme ve dikme makinesi ile kökleri ile birlikte
büyük bir itina ile sökülerek, yeni yeşil alanlara dikiliyor. Amacımız, hem kentimizi temiz ve güzel tutmak, hem de doğaya zarar vermemek ve çevrecilik konusunda örnek olmaktır.” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi