Farmolife

Sertaslan’dan Yılmaz’a çok sert yanıt

1 Mart 2018, 00:46 702 views

CHP Gemlik Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın CHP’li belediye dönemine ait iddialarına sert yanıt verdi.

Geçtiğimiz günlerde Gemlik Belediyesi tarafından satın alınan araçların tanıtım töreninde Başkan Yılmaz, CHP’li belediye döneminde 2 milyonluk sözde tamir parası ödendiğini iddia etti. Bu iddiaya karşılık Sertaslan bir açıklama yaptı.

Sertaslan, “Bu tören bizim adımıza mirasyedi başkanın haraç mezat sattığı belediyeye ait mülklerden elde edilen gelirin çarçur edilmeyen kısmıyla alınan araçların tanıtılmasından ibaretti. Gemlik’in en yoğun trafiğinin olduğu İskele Meydanı’nı üç gün boyunca kapatan, yüzlerce aracın park edildiği bu meydanı adeta çilehaneye çeviren Başkan Refik Yılmaz’ı sosyal medya aracılığıyla ikaz edip geçmiştik aslında. Ne bu araçların alınması adına harcanan parayı, ne de bir bu kadar daha araç almaya yetecek paranın söğüşlenmesini konuşmak niyetimiz yoktu. Mahkemeye intikal eden ve hala soruşturma aşamasında olan Refik Yılmaz belediyesinin yolsuzluk iddialarını gündeme getirmeyi adalet anlayışımıza uymadığı ve masumiyet karinesine olan inancımız sebebiyle bekliyor ve konuyu takip ediyorduk. Ama Fetö destekli bir operasyonla belediye başkanı seçilen Refik Yılmaz bu tören esnasında CHP belediyesini yolsuzlukla itham etmeye devam edince bu açıklamayı yapmayı uygun bulduk.” dedi.

Sertaslan: 2 milyonluk araç tamirini ispatlamazsan müfterisin

Yılmaz’ın hukukçu olmasına rağmen ısrarla suçlu olduğu ispatlanmamış kişileri yolsuzlukla suçladığını savunan Sertaslan, “Bu ne ahlaka ne adalet anlayışına ne de herhangi bir inanca uymaz. Kul hakkı yiyorsun, yemeye de devam edebilirsin. CHP belediyesi dönemini 2 milyonluk sözde tamir yaptırmakla suçlamışsın, bunun hesabını ahirete bırakmaya niyetimiz yoktur bilmeni isteriz. Bu aslı olmayan bir iftiradır ve eğer ispat edemezsen sen bir müfterisin.” diye konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi