Farmolife

Yıldız: Günümüzde en fazla yıpranan değer adalet

2 Mart 2018, 01:33 362 views

Erbakan Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, bu yılki programlarda “Ahlak, Adalet, Barış” temalarının işleneceğini söyledi.

Erbakan’nın hayatı boyunca yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir Dünya idealleri doğrultusunda yaşadığını aktaran Yıldız, Erbakan’ın 28 Şubat sürecinde iç ve dış güçlerin oyununa gelmediğini, hiçbir şekilde halkı kutuplaştırmadığını ve halkı güvenlik güçleri ile karşı karşıya getirmediğini ifade etti.

Bu yılın ana teması: Ahlak, Adalet ve Barış
Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl bir ana tema belirlendiğini hatırlatan Yıldız, “Merhum Erbakan Hocamızın ortaya koyduğu fikirlerin daha net bir şekilde toplumlara, kitlelere aktarılması adına planlanan programların bu yılki ana temasını olarak ‘Ahlak, Adalet, Barış’ olarak belirledik. Hocamızın, ülkemiz ve insanlığın problemlerine yönelik ortaya koyduğu çözüm yollarını yeniden toplumların gündemine getirmeyi amaçlıyoruz. Gerek ülkemizin, gerek İslam coğrafyasının içinde olduğu sıkıntılar düşünüldüğünde hocamızın en fazla dikkat çektiği husus ahlaktı. Hocamız, bütün meselelerin temelinde ahlakın yattığını söylerdi. Bir diğer tema başlığımız ise, günümüzde en fazla yıpranan ve en fazla ihtiyaç duyulan değer olan adalet. Bunun da vurgulanması gerektiğini düşündük. Bir diğer başlığımız ise barış. Gerek İslam coğrafyası ve gerekse de dünyada yaşanan savaş ortamının sükunete ermesi ve akan kanın durması açısından da bu başlığı belirledik.” dedi.

Yıldız: Erbakan’ın fikir ve düşüncelerini canlı tutuyoruz
Erbakan’ın hayatta olmadığını ancak bırakmış olduğu birikimlerin, fikir ve ideallerin yaşamaya devam ettiğini belirten Yıldız, “Gerek ülkemize, gerek İslam coğrafyasına çağ atlatacak bu fikir ve düşünceleri canlı tutuyoruz. Saadet Partisi olarak hocamızın bizlere bırakmış olduğu bayrağı en yukarılara taşımaya devam ediyoruz. Kendisini 2 Mart Cuma akşamı saat 20.45’de Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde DİN-BİR-DER Genel Başkanı Sayın Muhittin Yıldırım’ın konuşmacı olarak katılacağı bir program ile anacağız. Erbaban’ı anmak ve anlamak için tüm halkımızı bu konferansımıza davet ediyoruz.” diye konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi