Farmolife

Bıyıklı: Atatürk Anıtı’na konteyner konulması zihniyetini kınıyoruz

3 Mart 2018, 14:36 898 views

İYİ Parti Gemlik İlçe Başkanı Dr. Adnan Bıyıklı, Kumla Mahallesi İskele Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nın yanına muhtarlık hizmet binası adı altında konteyner konulmaya çalışılmasına çok sert tepki gösterdi.

Gemlik İlçe Başkanlığı’nda yapılan partisinin kadın buluşması toplantısını müteakip açıklama yapan Başkan Bıyıklı, “Uygun yer mi yok yoksa kasıt mı var?” diye sordu. Kumla Atatürk Anıtı yanına görüntüyü kirleteceği ve anıtı örteceğini bile bile muhtarlık hizmet binası mazereti ile konteyner konulmaya kalkışılmasının vahim bir hata olduğunu belirten Bıyıklı, “Toplumumuzun gergin, Mehmetçiğimizin harekâtta olduğu bu dönemde, halkımızın nefes alma alanlarının yok edilmesi, Gemlik’i taşımak ve benzeri açıklamalarla meselelerin oldu bittiye getirilmesini hoş görmüyoruz. Bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Bu tip eylemler ile hemşehrilerimizin kutuplaştırılmasına izin vermeyiz”” dedi.

Bıyıklı: Caiz değildir

Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a kurucu liderimiz Atatürk ve hatıralarının etrafında bu tip eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ettiklerini vurgulayan Bıyıklı, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Muhtarlık hizmet binası için eğer Kumla Muhtarı’na danışırlarsa, kendilerine daha müsait yerleri mutlaka gösterecektir. Halkın hassas olduğu konularda, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının, aklına eseni kimseye
danışmadan yapması caiz değildir. Sebebi ne olursa olsun, Kumlamızda meydanı daraltıp, Atatürk Anıtı’nın görüntüsünü bozacak düzenlemeleri doğru bulmuyoruz. Bu fevri icraat konusunda dahli bulunanlara sorumluluklarını bir kez daha hatırlatma gereği duyuyoruz.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi