Farmolife

CHP’den Atatürk Anıtı’na muhtarlık yapımı tepkisi

3 Mart 2018, 03:26 451 views

CHP Gemlik İlçe Başkanlığı Kumla’daki Atatürk Anıtı’na yapılması planlanan muhtarlık binasıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamaya CHP’li belediye meclis üyeleri ile yönetim kurulu ve partili üyeler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Başkanı Acar yaptığı açıklamada, Gemlik Belediyesi’nin asli görevi olan hizmeti yine yanlış planlama ve estetikten yoksun bir anlayışla hizmete geçirdiğini ve bu çalışmanın da kendilerini şaşırtmadığını ifade etti. Acar, “Çünkü sürekli kent estetiğinden bahseden belediyenin, çevreyi güzelleştirmekten ne kadar uzak olduklarını zaten biliyoruz. Fakat ilçemizin her noktasının böylesine vizyonsuzlukla çirkinleştirilmesine artık tahammül edemiyoruz.” dedi.

Acar: Refik Yılmaz laf çarpıtmayı çok sever

Muhtarlar için çalışma ofislerinin ilçenin sürekli ihtiyacı olduğunu söyleyen Acar, “Mahallelerimizde demokrasinin temel taşlarından olan muhtarlarımıza yerel yönetimler olarak ne kadar hizmet götürsek azdır. Bizler de mahalleler ile ilgili konularda ilk olarak muhtarlara danışmaktayız. Bu konu için belediye başkan yardımcılarıyla iletişime geçtik. Şu saate kadar herhangi bir dönüş olmadı. Belediye bu anıtın buraya muhtarlık dikmek konusunda ısrarcıysa, biz de yaptırmamak konusunda ısrarcıyız.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından CHP’liler muhtarlık için konulan demirleri yerinden kaldırarak başka bölgeye taşıdılar.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi