Farmolife

Ak Ocaklar Derneği Gemlik’te büro ve lokaline kavuşuyor

4 Mart 2018, 01:05 621 views

2014 yılında Hakan Yiğit tarafında kurulan Ak Ocaklar Derneği, Gemlik’te de örgütlenerek merkez bürolarını açmaya hazırlanıyor.

Hisar Mahallesi’nde günlerdir dernek faaliyetlerinin yürütüleceği merkezin hazırlıkları yapılıyor. Anadolu Kardeşliği Ocakları (Ak Ocaklar) Derneği Gemlik Şubesi Başkanı Gökay Çakmak, gece gündüz demeden tadilat ve hazırlık çalışmalarını yakından takip ediyor. Yakın bir zamanda çalışmaların tamamlanıp büronun açılışını yapmayı planladıklarını belirten Başkan Gökay Çakmak, derneğin amacını “Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin kalkınmasında ve gelişmesinde rol alacak gençler yetiştirme” olarak açıkladı.

Ak Ocaklar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı idealize eden bir dernek olduğuna dikkat çeken Çakmak, ayrım yapmadan herkesle sözde değil, özde kardeşlik hukuku içinde, Türkiye milliyetçiliğinde buluşan bir dernek olduklarını dile getirdi. Çakmak, “Sahip çıkamadığımız dava bizim değildir. Dernekler kanununa göre hiçbir siyasi parti ile bağımız bulunmuyor. Gönülden davasına sevdalananlara kapımız açık. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet olarak birlik ve beraberlik doğrultusunda hareket etmeye, hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Derneğin adının Hatay ve Afrin sınırı ziyaretleri ile çokça duyulduğunu hatırlatan Çakmak, “Ülke menfaati ve devlet ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gemlik’te çok ciddi üye sayısına ulaştık ve artık bir merkez açmanın zamanı geldi. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Anadolu ruhunu canlı tutmak adına paneller düzenleyeceğiz, geziler, programlar yapacağız. Yüce Türk milletine ve Müslüman alemine saygı, selam, dua ve ahde vefa diliyoruz.” diye konuştu.

Başkan yardımcılığını Şerafettin Şener’in üstlendiği Ak Ocaklar Derneği Gemlik Şubesi, Gemlik’in Bursa çıkış güzergahında Baytaş Körfez Sitesi’nin teras katında bulunuyor.

Etiketler: , ,

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi