Farmolife

Dev dalgaların yol açtığı kirlilik temizlendi

5 Mart 2018, 15:10 450 views

Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, son günlerde esen lodosun etkisiyle sahilde kıyıya vuran ağaç dal ve yapraklarının yanı sıra yosunları ve çöpleri temizledi.

Ekipler ilk olarak, fırtınanın geride bıraktığı olumsuz etkilerin yoğun olarak görüldüğü Emin Dalkıran Kordonu’nda, buradaki temizliğinin ardından da Atatürk Kordonu’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi. Her iki bölgede kıyıya vuran yosunlar ile bırakılan çeşitli çöp atıkları, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gece geç saatlere kadar toplandı.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Marmara Bölgesi genelinde yaşanan lodos fırtınasının şiddetli olarak hissedildiği ilçelerden bir tanesinin Gemlik olduğunu belirterek, son günlerin en şiddetli lodosuna maruz kalındığını kaydetti.

Lodosun devam ettiği günlerde ve sonrasında kontrolü hiç bir zaman elden bırakmadıklarını ifade eden Yılmaz, “Lodosun kıyılarımızda yarattığı olumsuz etkileri yerinde tespit ettik. Fırtınanın dinmesinin ardından da, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Çok kısa sürede lodosun olumsuz etkilerini temizleyerek, sahillerimizi yeniden Gemlik halkının kullanımına açtık. Yoğun ve özverili çalışmalarından dolayı da Temizlik İşleri ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Kirletmek kolay ama temizlemek çok zor. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için denizleri kirletmemeliyiz” diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini baklava ısmarlayarak ödüllendirdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi