Farmolife

Belediye Başkanı makine mühendislerini ağırladı

6 Mart 2018, 20:06 383 views

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubu’nu Büyükşehir Belediyesi Atatepe Sosyal Tesisleri’nde ağırladı.

Kentsel dönüşümün anlatıldığı programda konuşmasına Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile birlikte ilk defa devletimiz depremden önce önlem almış olacak diye başlayan Başkan Yılmaz, “Gemlik’te depremi risk olmaktan çıkaracağız” dedi.

Şehrin merkezinde yatırımların devam ettiğine dikkat çeken Yılmaz, “Birçok mahallemizde spor tesisi, kapalı spor salonu, okul ve aile sağlık merkezlerini ilçeye kazandırıyoruz. Dönüşümden sonra da yatırımlarla birlikte ticari hayat da devam edecek” diye konuştu.

Yılmaz: Dönüşümde hiçbir vatandışımız mağdur edilmeyecek
Ülkemizde 7 milyon 500 bin binanın ve Gemlik’te de evvelden deniz kumuyla yapılmış ve şu anda demirleri çürümüş, taşıma kapasitesi kalmamış olan riskli binaların dönüşeceğini açıklayan Yılmaz, konuşmasını şöyle devam etti:
“Bu anlamda şehrin taşınması söz konusu değildir. Burada sadece riskli binaları seyrelteceğiz. Bu seyreltilen alanların yerine de yeşil alanlar, parklar, meydanlar, otoparklar ve oyun alanları yapılacak. Yapılan konutların yarısını vatandaşlarımıza maliyetine vereceğiz. Diğer yarısını da takas edeceğiz. Tamamen gönüllülük esasına göre yapılacak bu dönüşümde hiç bir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Çevre Bakanlığımızın, Cizre, Silopi ve Sur’da yaptığı gibi anahtar teslimi konutların bir kısmını da yaptırabilirsek, Gemlik’in bu hızlı dönüşümünü birlikte sağlamış olacağız.”

Cihatlı Mahallesi’nde yapımı devam eden 1400 konutlu toplu konut projesine 17 bin talep aldıklarını açıklayan Yılmaz, “Cihatlı Mahallemizde aile sağlık merkeziyle, okullarıyla, camileri ve sosyal donatı alanları ile birlikte modern bir mahalle, kaliteli bir yaşam merkezi oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Soru cevap şeklinde devam eden program, Bursa Makina Mühendisleri Birlik Grubu Başkanı Mustafa Arslan’ın Belediye Başkanı Yılmaz’a plaket takdimi ile sona erdi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi