Farmolife

Kumla ve Manastır’da uyuşturucu bulundu

7 Mart 2018, 01:24 2.407 views

Küçükkumla Mahallesi Hizmet Caddesi’nde bir süredir izlenen eve Gemlik Polisi baskın yaptı. baskında uyuşturucu hap, silah ve mühimmat bulundu.

Uyuşturucu ticareti yapıldığı şüphesiyle takip edilen adreste, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan baskında uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütülen çalışma sonucunda yapılan operasyonda ev içinde arama yapıldı. Evin farklı bölümlerinde uyuşturucu hap maddesi bulundu. Aynı zamanda, pompalı tabir edilen tüfek, fişekleri ve çok sayıda farklı kesici alet de ele geçirildi. E.K. isimli şahıs da ev içinde gözaltına alındı.

Eş zamanlı olarak Manastır bölgesinde de operasyon yapılırken, burada da uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyonlar sonrasında ekiplere teşekkür eden İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, “Uzun süren çalışmalar sonrasında ekiplerimiz önemli bir operasyona imza attı. Amacımız Gemlik’te huzur ve güven ortamını korumaktır. Uyuşturucu maddelere karşı da çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Uygulamalar daha güvenli ve huzurlu Gemlik için

Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan icraatlar ile adli olaylarda aşağıdaki işlemler yapılmıştır:

  • 105 araç ile  139 şahıs sorgulanmıştır.
  • 17 araca 3.857 TL para cezası kesilmiştir.
  • Uyuştucu satıcılarına yönelik yapılan 4 ayrı uyuşturucu madde olayında toplam 5 şahıs hakkında işlem yapılmış, şahıslardan toplamda 14.58 gram Metamfetamin uyuşturucu madde ile  74.128 gram toz esrar maddesi ile 4 adet Ecstasy hap ele geçirilmiştir.
  • Hakkında yakalama kararı bulunan 2 şahıs yakalanmış, şahıslardan S.Y. isimli şahsın 5607 SKM Kanunu’na muhalefet dahil olmakla 6 ayrı suç kaydı ile toplamda 11 yıl 20 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu anlaşılmış ve şahıs Bursa Cezaevi’ne teslim edilmiştir.
  • 16136 SKM olayında 1 şahsa işlem yapılmış, şahıstan 7.65  mm çapında 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.
  • 2 adet kuru sıkı tabanca yakalanmış kabahatlerden işlem yapılmıştır.
  • Yapılan ikamet aramasında 1 adet pompalı tüfek ile tüfeğe ait 1 adet şarjör ile 14 adet kapsül ele geçirilmiştir.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi