Farmolife

“Bilinçli Kadın, Bilinçli Toplum” konferansı

8 Mart 2018, 01:38 440 views

Gemlik Belediyesi, İlçe Müftülüğü ve Gemlik Kent Konseyi tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda organize edilen “Bilinçli Kadın, Bilinçli Toplum” konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şükran Ersöz ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, aile bireyleri arasındaki ilişkileri, karı-kocanın birbirine karşı tutum ve davranışları, anne-babanın çocukların üzerindeki etkisi konularında önemli bilgiler verdi.

Sıtkı Aslanhan konferansta, günümüzde kullanılan teknolojik araçların, sosyal medyanın gençler ve aileler üzerindeki etkisine değindi. Kendi hayatından ve yaşanmış insan hikayelerinden yola çıkarak aile bütünlüğünün önemini dinleyicilerle paylaşan Aslanhan, “Başarının önündeki en büyük engellerden biri akıllı cep telefonları ve televizyonlardır. Bu yeniliklere karşı değilim fakat amacının dışında kullanan çok insan var. Bunları amacına uygun kullanırsanız faydalı olur” dedi.

Dinleyicilere hallerinden hoşnut olmalarını ve evlerinde olmaktan keyif almalarını öğütleyen Aslanhan, “Bir evi yuvaya dönüştürürken önemli olan eşyalar değil, içindeki duygular olduğunun farkına varın. Çocuğunuzun okul yaşantısı ile ilgilenin, anlattıklarını dinleyin, arkadaşlarını tanıyın, ailenizin kırmızı çizgilerini öğretin, kötü alışkanlıkları var mı takip edin ve özellikle akşam yemeklerinde aynı sofraya birlikte oturun. Çocuklarınız satın aldıklarınızı değil sizi istiyor. Özellikle yanlarında olmanızı istiyorlar. Doğru zamanda onların yanlarında olun” şeklinde konuştu.

Konferans sonrası Başkan Yılmaz’dan çiçek ve zeytin sepeti hediyesi alan Aslanhan, programın ardından Belediye Gençlik Merkezi’nde (Belgem) üniversite hazırlık öğrencileriyle buluştu, yazmış olduğu kitapları imzaladı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi