Farmolife

Gemlik Denizcilik Topluluğu’nun haftalık seminerleri

8 Mart 2018, 02:53 490 views

Gemlik Lions ve Gemlik Denizcilik Topluluğu iki yıldır sürdürdüğü işbirliği ile Asım Kocabıyık Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen haftalık seminerlerde son bir ayda Roda Limanı Genel Müdürü Ali Açıl ve Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz, Serbest Bölge Genel Müdürü Tamer Çetin ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Öztürk ve son olarak da haber spikeri ve programcı Defne Sarısoy’u ağırladı.

Seminerlerde ilk olarak Roda Limanı Genel Müdürü Ali Açıl, liman operasyonları, vinç operatörlüğü, gemi laşingi (lashing) ve limanların işleyişiyle ilgili bilgiler verirken, sonraki haftada Bursa Gemlik Serbest Bölge işletmeleri Genel Müdürü Tamer Çetin, serbest bölgelerin kuruluş amaçlarını, şirketlere ve ülkeye faydalarını, işleyiş mevzuatını, öğrencilikten bu yana sosyal ve profesyonel yaşamı boyunca edindiği bilgileri öğrencilerle paylaştı.

Son olarak Defne Sarısoy, televizyon kariyerine nasıl başladığını, nelerle karşılaştığını, habercilikte önemli olan noktaları, iletişim yöntemlerinin hayatın her alanında nasıl etki yarattığını anlattı.

Gemlik Lions Kulübü’nden Esma Deniz Yılmaz ise, Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili konuştu. Yılamz, “Türkiye’de kadın istihdam oranı yüzde 33,8. AB ortalamasının altında kalan Yunanistan’da bile bu rakam yüzde 42,5 iken, Türkiye gibi dünyada ilk kez birçok hakkın kadına verildiği ve o zamandan bu zamana da kadın istihdamını destekleyici ve kadını koruyucu birçok kanunun çıkarıldığı bir ülkeye yakışan rakamlar değil bunlar. Ancak bu memleketin Türk kadınına ihtiyacı var; Türk kadınının aklına, yeteneklerine, mücadele gücüne her alanda ihtiyacımız var” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi