Farmolife

Sanayi Sitesi’nde hurda araç operasyonu

9 Mart 2018, 16:12 673 views

Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri, Sanayi Sitesi girişinde yol kenarında bulunan atıl vaziyetteki hurda araçları kaldırdı.

15 hurda aracı Umurbey hurda araç otoparkına çeken Trafik ve Zabıta ekipleri, Sanayi Sitesi yönetimi işyerlerinin ömrünü bitirmiş hurda niteliğindeki araçların gelişi güzel yerlere bırakılmaması konusunda uyardı. Ekipler yönetime aksi durumda yasal işlem yapılacağını kaydetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hurda araçların zamanla haşerelerin barındığı ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu yerler haline geldiğini belirterek, “Hurda araçlar, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşturmasının yanı sıra zamanla içeriğinde bulunan tehlikeli maddeler ile de insan sağlığı için tehlike oluşturabiliyor. Hurda araçlar her an patlama ve yanma durumu olduğu için olası bir yangın çıkma durumu da söz konusu. Zabıta
ekiplerimiz tespit edilen bu hurda araçları toplatarak insan sağlığını güvence altına almakta ve çevre kirliliğinin önüne geçmektedir” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi