Farmolife

Ülkü Ocakları 8 Mart mesajı yayınladı

9 Mart 2018, 15:49 461 views

Ülkü Ocakları Gemlik İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili Başkan Vekili Emir Furkay Ceylan adına yayınlanan açıklamada kadının sosyal yaşamdaki yeri ve önemine dikkat çekildi.

Tarihimizde kadınlara verilen önem ve Türk kadınının fedakârlığının dünya milletlerine örnek olacak nitelik taşıdığı vurgulanan açıklamada, bunun ispatının yüzyıllar önce devlet yönetiminde söz sahibi olanların, yasa mahiyetindeki emirnameleri imzalayanların Türk kadınları olduğu belirtildi. Ceylan imzalı açıklamada, “Kurtuluş mücadelesinde vatanın müdafaası için savaşan, cepheler de yurdunu savunan Türk kadınları değil midir? Muhakkak ki, bu fedakârlıkları yapanlar cephanesini korumak için bebeğinin üzerindeki yorganı alarak top mermilerinin üzerini örten Türk kadınlarıdır. Günümüz de ise kadınlarımızın sosyal, iktisadi ve adli başta olmak üzere birçok alanda sorunları mevcuttur. Her geçen gün artan kadın cinayetleri, şiddet ve taciz haberleri hepimizi derinden üzmüştür” denildi.

Gemlik’te menfur saldırı sonucu vefat eden Tuğçe Uludağ, üniversite öğrenimi için bulunduğu Bolu’da öldürülen Gemlikli genç Dilay Gül gibi vakaların hatılatıldığı açıklama, şu şekilde devam etti:
“Kadın; toplumun ahlak ve terbiyesini oluşturan ailenin mimarı olarak en önemli bireydir. Eğer millet olarak değerlerimizi muhafaza noktasında refleks oluşturmazsak işte o zaman intiharımız kaçınılmaz olacaktır. Türk toplumu lokomotifini ahlaktan yana belirlemelidir. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın’ sözü ile kadınlarımıza kazandırdığı haklar ve inkılaplar bizlere en büyük örnektir. Bu duygu ve düşüncelerle şehit annelerimiz başta olmak üzere Ülkü Ocakları olarak kadınlarımızın bu müstesna gününü kutluyoruz”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi