Farmolife

Asım Kocabıyık Camii Kur’an kursları açıldı

10 Mart 2018, 02:27 543 views

Gemlik İlçe Müftülüğü tarafından Gemlik Belediyesi’nin destekleriyle Asım Kocabıyık Camii alt katında bulunan dört sınıflı erkek ve kız Kur’an-ı Kerim Kursu’nun açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Cuma namazı öncesi, Asım Kocabıyık Camii’nde düzenlenen programa Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan yardımcıları Ahmet Avcı, Kadir Erol, Vedat Büyükgölcigezli, İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, siyasi parti başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Erkek Kur’an kursuna Şehitler Erkek Kur’an Kursu, kız Kur’an kursuna ise Hz. Aişe ismi verildi.

Törende açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Şavlı, caminin bina edilmesine merhum Asım Kocabıyık’ın vesile oluşunun unutulmaması gerektiğini hatırlattı. Destekleri için Belediye, Kaymakamlık, Müftülük, cami görevlileri ve ekibine teşekkür eden Şavlı, “Rabbim burada okunacak Kur’an harfleri adetince cennette saraylar nasip etsin. Kur’an kursumuz Gemlik’imize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz da, sözlerine ‘Sizin en hayırlınız, Kur’an’ı öğreneniniz ve öğreteninizdir’ hadisini hatırlatarak başladı. Yılmaz, “Böyle buyuran bir peygamberin ümmeti olarak açılışını gerçekleştireceğimiz Kur’an kursunun ilçeye kazandırılmasında emeği geçen ve bundan sonra da emeği geçecek herkese çok teşekkür ediyorum. Gemlik’in merkezinde büyük bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyaç da giderilmiş oluyor. Caminin daha yapım aşamasında, alt katında Kur’an Merkezi oluşturmak istemiştik. Şimdi iki erkek Kur’an kursu, iki kız Kur’an kursu, bir erkek, bir de kadınlar için lokal bulunacak. Gemlik’imize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Hafızlık Kız Kur’an Kursu önünde dualar eşliğinde açılış yapıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar, sınıfları gezerek İlçe Müftüsü ve kurs yetkililerinden bilgi aldı.

 

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi