Farmolife

Şükrü Şenol’a yeni spor salonu

10 Mart 2018, 02:55 502 views

Gemlik Şükrü Şenol Ortaokulu’na Gemlik Belediyesi tarafından yapılacak olan spor salonunun temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Yönetimi, Milli Eğitim ve daire müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

Temel atma töreninde ilk sözü alan Okul Müdürü Rezzak Aslan, okulun geçmişi, bugünü, eğitim ve sportif başarıları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Ardından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “1970’lerde yapılan Şükrü Şenol Okulu Gemlik’te pek çok ismin mezun olduğu sembol okullardan birisi. Spora yönelik her yatırım, çocuklarımızın zararlı maddelerden uzak kalmasını sağlar. Gemlik’te çok sayıda okul yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Cihatlı okulumuzun temeli de haftaya veya ondan sonraki haftaya atılacak. Beş okulumuza spor salonu yapacağız” dedi.

Daha sonra konuşan Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın ise, “Bu vatan bize şehitlerimizin emaneti. Belediye başkanımıza hem kazandırdığı okullar, hem de şehitlerimizin ismine verdiği önemden dolayı teşekkür ederiz. 2002 yılından bu yana en büyük yatırımı eğitime yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da “Bir ülkenin en büyük zenginliği, iyi yetişmiş nesillerdir. Spor, eğitimin çok önemli parçasıdır. Bunu düşünerek değerlendirme yapmalıyız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nun temeli İlçe Müftüsü Dr.Mehmet Reşat Şavlı’nın dualarıyla atıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi