Farmolife

MHP: Belediyeye üç hilalli bayrağımızı dikeceğiz

11 Mart 2018, 02:53 1.026 views

Gemlik MHP’nin genişletilmiş İlçe Divan Toplantısı, Ömer Kahraman Düğün Salonu’nda yapıldı. Programda partiye yeni üye olanlara rozet takıldı.

Bursa bölgesinde ilk defa Gemlik’ten başlayan ilçe divan toplantısına MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Genel İdare ve Disiplin Kurulu Üyesi Muhammet Tekin, İl Başkanı Tevfik Topçu ile çok sayıda davetli katıldı.

Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde yapılan toplantya Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları üye ve yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda ilçe başkanı ve il yöneticisi de iştirak etti.

İstişare toplantısında ilk sözü alan İlçe Başkanı Özcanbaz, “10-15 kişi ile Gemlik’te yola çıkılmasının üzerinden yıllar geçti. Gemlik’te şehidimiz Erol Pınar’dan devraldığımız bayrağımızı her geçen gün daha da ilerilere götürmek için durmadan çalışıyoruz. 2014 seçimlerinde yarım bıraktığımız işi yaklaşık bir yıl sonra tamamlayarak Gemlik Belediyesi’nin burçlarına 3 hilalli bayrağımızı dikeceğiz. Parti yönetimi olarak siz değerli üyelerimizin ve Gemlik insanının hakkını her platformda kollamaya ve korumaya devam ediyoruz. Bu konuda Gemlik belediyesi tarafından satışı gerçekleştirilen Gemsaz’daki arazilerin encümen kararı ile yapılan satışını iptal ettirdik. Aynı konuda Gemport’taki hisselerin satışının iptali için de gündeme gelmişti. Ancak mahkeme bu konuda satışı iptal etmedi. Bu satışda iptal olsaydı belediyenin kasasına 103 milyon daha fazla para girecekti” dedi.

Belediyenin şirketi olan GEMTAŞ konusunda da halkı bilgilendirdikleri ifade eden Özcanbaz, burada da bir savurganlık olduğunu savundu. Özcanbaz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“4 kişilik şirket yönetiminde bir belediye meclis üyesi ve 3 başkan yardımcısının yüksek maaşlar almasına tepki gösterdik. Burada yöneticilerin akrabalarının çalıştırılmasına karşı da dik duruş gösterdik. Çarşı merkezine yapılan cami konusunda başka yer önermemize rağmen mevcut yerine yapıldı. Şimdi de bizim önerdiğimiz yerin yanına mescit konusunu gündeme getirdiler. Gemlik’in ‘Ben yaptım oldu’ zihniyetinden kurtulup, biz ve bizler yaptık söylemine dönmesi lazım.”

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili Büyükataman da yaptığı konuşmada Afrin Operasyonu’na değindi. Geç kalınmış da olsa fiiliyatta olması gerekenin bu olduğuna dikkat çeken Büyükataman, “Terörle mücadele konusunda hükümetin sonuna kadar yanındayız. Münbiç ve devamında Kandil’e Türk Bayrağı dikilene kadar sürmesini diliyor ve destekliyoruz” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra partiye yeni üye olan 187 kişiyi temsilen 30 yeni üyeye rozet takıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi