Farmolife

Gemlikli işadamı torununu uçak kazasında yitirdi

12 Mart 2018, 21:48 11.336 views

Pak Otel’in sahibi Berkay Kumla’nın torunu Mina Başaran, babasına ait özel jetle Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye dönerken İran’da geçirdiği uçak kazasında hayatını kaybetti.

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye gelen bir özel uçak İran’ın başkenti Tahran’ın güneyinde düştü. Uçakta bulunan 2’si kadın pilot, 1’i hostes, 8’i yolcu 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. İran Adli Tıp Kurumu’na teslim edilen cenazeler burada yapılacak işlemlerin ardından Türk yetkililere ve ailelerine verilecek.

Bakanlık açıklama yaptı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İran’da düşen özel Türk uçağıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:
“Dün İsfahan’ın 80 mil güneybatısında düşen Başaran Holding’e ait TC-TRB kuyruk tescilli Canadair CL-600 tipi özel jetin kaza yaptığı alanda kaza yeri inceleme faaliyetleri vali yardımcısı koordinasyonunda yürütülürken, Türkiye’nin İran Büyükelçilik Müsteşarı da olay yerinde çalışmaları yakından takip etmektedir.”

28 yaşındaki Mina Başaran 2013 yılından beri şirkette aktif rol alıyordu ve pek çok dergiye seyahat yazıları yazıyordu. Anne Beril Başaran’ın, mega yat iç mekan tasarımına Mina ismini verdiği öğrenildi. Mina Başaran’ın adı Başaran Yatırım Holding’in Kadıköy’da yaptığı bir rezidans prjoesine verilmişti. Mina Başaran Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştu. Londra’da da yüksek lisansını tamamlamıştı.

Köklü Gemlikli aile

Mina Başaran’ın eski Gemlikli Nuri Paşa ve Necati Kurtuluş’un torunu olan Pak Otel’in sahibi Berkay Kumla’nın torunu olduğu öğrenildi. Annesi Beril Başaran da ilkokulu Gemlik’te tamamlamıştı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi