Farmolife

Kalkavan, DTO’dan şube sözü verdi

12 Mart 2018, 13:05 594 views

Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Metin Kalkavan ve Yönetim Kurulu üyeleri, odanın Bursa Temsilciliği tarafından Gemlik Büyükşehir Atatepe Sosyal Tesisleri’nde ağırlandı.

Nisan ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde Türkiye turuna çıkan Kalkavan ve ekibini, Gemlik’te Yiğit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit misafir etti. Gemlik’te deniz sektöründe çalışan firma temsilcileri ile birlikte sanayi kuruluşu temsilcileri, limancılık sektörü yöneticileri ve Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri de toplantıda yer aldılar.

Bursa’da Gemlik, Mudanya ve Karacabey gibi sahil ilçelerini de içine alacak şube kurmayı amaçladıklarını kaydeden Kalkavan, 85 üyesi olan Bursa Temsilciliği’nde 300-400 üyeyi amaçladıklarını söyledi. Aynı zamanda odanın Bursa Temsilcisi olan Yiğit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Yiğit de, oda yönetimini Bursa’nın ardından Gemlik’te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bursa’da 85 üyeleri olduğunu, 100’ün üzerinde üye sonrasında şube verilebileceğini anlatan Kalkavan, “Türkiye genelinde 8 şube ve 17 temsilciliğimiz var. Oda olarak gücümüzü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alıyoruz. Denizcilik esnafı, denizcilik taciri, malzemecisi, balıkçılık, tamir, bakım, onarım, acentecilik, su altı ve su üstü hizmetleri bizi kapsıyor. Yelpazemiz geniş, temamız deniz bizim. Ticaret ve Sanayi Odası’na üye, bizim sektörü yakından ilgilendiren Bursa’da 40 bin üyemiz var. Ancak Deniz Ticaret Odası’na üye sayımız 85. Bursa ve Gemlik’te 300-400 üyeyi neden bulmayalım. Bursa’yı Deniz Ticaret Odası’nın 9’uncu şubesi yapacağız. Bursa’yı Uludağ’dan denize taşıyacağız. Bu bize güç katacak” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi