Farmolife

Ağdemir: Değişen KHK ile ticarette hareketlilik sağlanacak

14 Mart 2018, 20:05 485 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, son çıkarılan torba yasa ile halkın ve işadamlarının taşınma mı, dönüşüm mü noktasındaki kaygılarının tamamen ortadan kalktığını iddia etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın gönderdiği yasa tasarısı kapsamında kabul edilen torba yasanın Gemlik’in önünü açacağını belirten Ağdemir, bunun kısa süreli yaşanan olumsuz havanın ve etkilenmenin yerini bir rahatlamaya sevk ettiğini savundu. Ağdemir, “Gemlik halkı, bu konuda büyük bir birliktelik sağlayarak bazı yanlış yönlendirmelere izin vermediği gibi, Bursa ve Ankara ekseninde de gerekli siyasi girişimlerde bulunarak bir önceki KHK’daki nakledilmesi ibaresinin değiştirilmesini sağlamıştır. Bu yasa ile birlikte Gemlik’in uzunca süre imar alanı sıkıntısı da ortadan kalkmıştır. Başlayacak olan dönüşümle birlikte hem ticarette ciddi bir hareketlilik sağlanacak hem de orman vasfını kaybetmiş alanlarda yapılacak olan yeni yapılaşma ile ilçemiz uzun süre imar alanı sıkıntısı yaşamayacak” dedi.

Halkın modern bir yapılaşmaya ve konuta kavuşacağını ifade eden Ağdemir, işadamlarının ve bunun yanında sanayicilerin yaşanan hareketlilikten ekonomik olarak güçlü bir yapıya kavuşacağını kaydetti. Ağdemir mesajını şöyle tamamladı:
“Bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiren Gemlik ve Bursa’daki siyasi büyüklerimizin yanı sıra, adeta ilçemize özel yasa çıkartılmasını sağlayan başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza, Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na, Bakanlarımıza ve tüm milletvekillerimize Gemlik iş dünyası adına teşekkür ediyoruz.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi