Farmolife

İyi Parti ve CHP buluşmasında ortak ‘Gemliklilik’ vurgusu

14 Mart 2018, 19:24 664 views

İyi Parti İlçe Yönetimi, CHP Gemlik İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Dostluk mesajları veren ilçe başkanları Bıyıklı ve Acar, “Gemlikli olmak” vurgusu yaptı.

Toplantıda gündem, torba yasa ile değiştirilen Gemlik’in taşınması KHK’sı oldu. Son değişiklik ile “nakil” kelimesinin “dönüşme” olarak değiştirildiği belirtilirken, bu başarının sahibinin Gemlikliler olduğu vurgulandı.

Toplantıda konuşan CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, Gemlik’teki çeşitli faaliyetlere İyi Parti’nin çağırılmamasına atıfta bulunarak “Artık sizi görüyorlar mı” diye sordu. Ardından KHK konusuna değinen Acar, “AKP milletvekili İsmail Aydın, KHK’daki kelime değiştikten sonra ‘Onlar konuşur AKP yapar’ demiş. KHK’yı çıkaran kendileri, hatayı yapan kendileri, durumdan vazife çıkaranlar yine kendileri. Kimse Gemliklilere sormuyor” dedi.

Acar: Yanlış yaptık diyemiyorlar
Bıyıklı’ya geçen pazar günü yapılan il kongresinin hayırlı olması temenninisini ileten Acar, “Türkiye’de 76 ilde örgütlü olmanıza rağmen seçime girmeniz nasıl engellenir, onun yolları aranıyor. Bu gün KHK ile gerçekleştirdikleri yanlışı düzeltmişler. ‘Gemlik taşınacak’ cümlesi ‘Gemlik dönüşecek’ oldu. KHK2daki ‘Gemlik nakledilecek’ ifadesinden aldıkları tepkiyi, torba yasa ile düzenlediler. Çıkardıkları kanunun yanlış olduğunun farkındalar ama yanlış yaptık da diyemiyorlar. Gemlik’i bu anlayıştan kurtarmak için çalışmalarımıza başladık. Önce Gemlik’i sonra da Türkiye’yi kurtarmak üzere yola çıktık. Birlikten güç doğar” diye konuştu.

Bıyıklı: Her attıkları adım infial yaratıyor
Ardından söz alan İyi Parti İlçe başkanı Adnan Bıyıklı ise Gemlik’in gerçek sahiplerinin, her nereden gelmiş, hangi ilde doğmuş olursa olsun Gemlik’te yaşayanlar, yani Gemlikliler olduğunu söyleyerek, büyük değişikliklerde Gemliklilerin görüşünün alınması gerektiğini dile getirdi. KHK konusunun kayıtlara geçtiğine dikkat çeken Bıyıklı, “Gemlik halkı bunu unutmayacak. İyi Parti olarak çıkışımız AKP karşısındaki muhalefeti güçlendirmek adına doğdu. İnşallah hep birlikte çalışacağız. Zaman içinde CHP ve İyi Parti olarak görüş alışverişinde bulunulması gerektiğini düşünüyorum. Gemliklilere de doğru şeyleri anlatarak, ‘Gelin masaya oturun, birlikte konuşalım’ dememiz lazım. KHK yanlıştı. Peki yaptıkları doğru bir şey var mı? Her bir attıkları adım toplumda infial yaratıyor” şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi