Farmolife

İyi Parti ziyaretlerine devam etti

14 Mart 2018, 04:09 805 views

İyi Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, ziyaret programları kapsamında Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı, Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı, Muhtarlar Derneği Gemlik Şubesi ve Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi’ne ziyaretlerde bulundu.

Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İyi Parti heyetini makamında kabul etti. Başkan Adnan Bıyıklı’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Ülger, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin’de mücadele eden güvenlik güçlerimize başarılar diledikten sonra, “Ülkemiz şu anda sıkıntılı günler yaşasa da, bu günleri atlatıp iyi ve güzel günlere ulaşacağız. Bundan umutluyum” dedi.

İyi dileklerinden dolayı Başsavcı Ülger’e teşekkür eden Bıyıklı, “Bizler artık buradayız, siyaset yapıyoruz. Siyasetteki yıkıcı dilden uzak duruyoruz ve kimseye haksızlık ile ayrımcılık yapılmaması konusunda çok dikkatli hareket ediyoruz. Birleştirici, derleyici olacağız. Sadece seçim zamanlarında değil; her zaman herkese yardımcı olacağız. Ancak bizler de güvenlik görevlisi değiliz. Suç işleniyorsa, bunun engellenmesi konusunda yetkili kurumların işlerini kolaylaştırmak bağlamında, elimizden ne geliyorsa yapacağız. Devletin tüm kademeleri ve STK’lar ile uyumlu çalışacağız. Dayanışma ile 21’inci yüzyıla yakışan Gemlik”i yaratacağız” diye konuştu.

Daha sonra Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret eden parti heyeti, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt tarafından karşılandı. İyi niyet temennilerinde bulunan Bozkurt, İyi Parti ile siyasete yeni bir soluk geldiğini söyledi.

Temennileri için Bozkurt’a teşekkür eden Başkan Bıyıklı, “Gemlik siyasi hayatında yerimizi aldık. Gemlik’in akıllı insanlarını, güzel insanlarını bir araya getirdik. Siyasi ve bireysel olarak bizden kaynaklı hiçbir sorun olmaz. Yaşam kalitesini artırmak için yerel yönetime talibiz ve bu kaliteyi eğitim ile artırmak niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Heyet Muhtarlar Derneği’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Partililer, Dernek Gemlik Şubesi Başkanı Necmettin Şanlı, yönetim kurulu üyeleri ve muhtarlar tarafından karşılandılar. Başarı dilekleri ile söze başlayan Şanlı, Gemlik’te kentsel dönüşüme değindi. Muhtarlar da metronun Gemlik ve Orhangazi’ye kadar getirilmesi için gereken çalışmaların yapılması talebinde bulundular.

Bunun üzerine söz alan Adnan Bıyıklı, belediye başkanlığını kontrol edilebilen ve denetlenebilen bir hale getirecekleri sözünü verdi. Bıyıklı, “Beraber çalışacağız. Tüm muhtarlarımız kendilerini birer meclis üyesi farz edecek ve bizleri yönlendirip köylerde ve merkezde hizmet projelerine imza atacağız. Kentsel dönüşümü kontrollü yapacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapıldığı gibi 3-5 kişi ile değil, toplumun her kesimi ile birlikte olup ayrımcılık yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

İyi Parti temsilcileri son olarak Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi’ni ziyaret etti. Heyet, Şube Başkanı Kemal Durmaz tarafından karşılandı. İşçilerin sorunları ve çalışma koşullarındaki iyileştirilebilir hususlar hakkında partililere bilgilendirmede bulunan Durmaz, Adnan Bıyıklı’ya “Eğer seçilirseniz, işçilerin şartlarının iyileştirilmesi konusunda planlarınız nedir” diye sordu. Soruya Bıyıklı şöyle yanıt verdi: “Beraber çalışmalar yapıp, beraber hareket edeceğiz. Gemlik bir sanayi şehri. İşçi kardeşlerimizin sorunlarını ortaklaşa çözeceğiz.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi