Farmolife

Özcanbaz isyan etti: Başkan’a yanaşan müdür oluyor

14 Mart 2018, 20:23 2.473 views

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, Gemlik Belediyesi’ndeki müdürlükler ve Ak Parti Gençlik Kolları’ndaki bazı isimlere vasfı olamamasına rağmen müdürlük verildiğini söyledi.

Özcanbaz, yapmış olduğu yazılı açıklamada, Ak Parti kadrolarında görev yapan bazı isimlerin ya müdür olduğunu ya da kendilerine müdürlük uydurulduğunu iddia etti. Daha önce benzer uygulamaların yaşandığını ifade eden Özcanbaz, bugün yaşananın ise tamamen abes olduğunu vurguladı.

Özcanbaz mesajında, “760 metrekarelik alan da devletimizin ve milletimizin parasıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Gençlik Merkezi Belgem’e tahsis edildi. Yine bilindiği gibi Yalı Konağı da MTTB’ye tahsis edilmişti. Parti faaliyetleri, bu şahısları bir yerlere getirerek kamu gücüyle yapılıyor. Bir tek parti bayrakları yok. Gençlik Merkezi’ne de geçmişte Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Muhammet Ali Kaya müdür yapılmış. Bunu da Belediye resmi internet sitesindeki haberden görüyoruz. Gemlik’e üniversite eğitimi için gelen, iki yıllık üniversite mezunu olan, mezuniyetinin eğitimle alakası olmayan bu isim, eğitim veren bir kuruma nasıl müdür yapıldı? Bu arkadaşın ehliyeti nedir? Belediye sitesinde duyurulardan görüyoruz ki, bu isim belediyede taşeron işçi olarak çalışıyor. Buna rağmen öğreniyoruz ki, hiç işçilik yapmamış. Takım elbiseyle belediyede gezmiş, bugün de müdür olmuş. Hem de eğitim veren bir yerde” dedi.

Memleketin çocuklarının üniversite okuduğunu, KPSS sınavları için ter döktüğünü hatırlatan Özcanbaz, bazı isimlerin de vasfı olmadan müdür olduğunu kaydetti. Bu tip kadrolaşmaların kendilerine farklı yapıların kadrolaşmasını hatırlattığını belirten Özcanbaz, “Bu hak mı, adalet mi? Dinimiz işi ehline vermeyi emretmez mi?” diye sordu. Özcanbaz mesajını şöyle sürdürdü:
“Unutmadan; Belediye resmi sitesi duyurularından taşeron personelin sıralamasında 88’inci sırada mevcut Gençlik Kolları Başkanı Furkan Siyaher, 174’üncü sırada da Muhammet Ali Kaya isimlerini görebilirsiniz. Buradan anlıyoruz ki, müdür seçerken sadece Belediye yönetimine sadık olma şartı aranıyor. Diğer özelliklere ve mezuniyete gerek yok. Ayrıca, Gemlik’te vasıflı adam yokmuş gibi, İzmit’ten müdür getirildiğini de unutmadık. Takdir kamuoyunundur.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi