Farmolife

Gemlik Cezaevi’nde ses yarışması

15 Mart 2018, 04:24 624 views

Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği (GESYAD), Gemlik Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’nda “Gemlik Sesini Arıyor” adlı ses yarışması düzenledi.

Programa Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, Gemlik Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Barış Bozkurt, Ceza İnfaz Kurum Müdürü Hasan Torun, Dernek Başkanı Şükrü Deviren ve dernek yönetimi katıldı.

Kent Konseyi ile yapılan ortak çalışmada koro şefi Erol Akbaş’ın şefliğinde yapılan yarışmada, jüri sandalyesinde müzik öğretmeni Şafak Baş, Çalgıcı Mektebi Bölüm Başkanı Yavuz İbiş Bıçakcı, Bursa Hukukçular Korosu Solisti Ümit Okumuş, Gemlik Kent Konseyi THM Korosu Solisti Bülent Kamber ve Gemlikli sanatçı Ahmet Gültekin oturdular.

550 hükümlünün dinleyici olarak katıldığı ses yarışması sonrasında söz alan GESYAD Başkanı Şükrü Deviren, ”Gemlik Cezaevi’nde yakında aramızda olacak hükümlülerle bir araya gelerek proje yapmak istedik. Bu anlamda Cumhuriyet Başsavcımız ve Cezaevi Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Topluma kazandırılması gereken hükümlülerimizle bir arada proje yapmak anlamlı oldu. Daha öncesinde de farklı projelerde bir araya gelmiştik. Bundan sonra da umuyoruz ki bir araya geleceğiz. Hükümlü arkadaşlarımızın sosyal hayata karışmasını, yakın zamanda aramızda olmalarını ve bir daha cezaevine düşmemelerini arzu ediyoruz” dedi.

Yarışma sonrasında dereceye girenlere ödülleri verilirken, jüri üyelerine de teşekkür beratı armağan edildi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi