Farmolife

Arif Nihat Asya İlkokulu’nun temeli atıldı

17 Mart 2018, 00:08 576 views

Cihatlı Mahallesi’ne yapılacak ve Arif Nihat Asya’nın adını taşıyacak 16 derslikli okulun temeli törenle atıldı.

Okulun temel atma törenine önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Dülger, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, kurum ve daire müdürleri, GTSO Başkanı Kemal Akıt, Esnaf Odası Başkanı İsmail Beki, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Başkanı Cemil Acar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk sözü alan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Dülger, “Bakanlık tarafından Gemlik’e iki ortaokul, bir rehberlik merkezi, bir iş okulu kazandırılıyor. Ayrıca Gemlik’te meslek lisesi inşaatı başlıyor. Hisar’da da AB fonu ile ilkokul yapılacak. Gemlik, eğitimde Bursa’nın en büyük yükselişini sağladı. Yakın zamanda da tüm okullar tam gün eğitim verecek” dedi.

Ardından söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Okulumuz 7 ay gibi kısa bir sürede bitecek. 2018 yılı bitmeden de Gemlik Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Şehit Cemal Okulu’nun temelini atacağız. 1400 konutun bulunduğu mahallemiz, yaklaşık 7000 nüfusuyla bazı ilçelerden büyük bir mahalle haline gelecek” diye konuştu.

Son olarak söz alan Mehmet Müezzinoğlu ise, “KHK’da yaşanan teknik hata son torba yasa ile aşıldı. Bizim tüm çalışmalarımızın ve hizmetlerimizin merkezinde insan var. Bu ülkede, insanlarımızın yarını bugününden daha iyi olacak. Birileri bu milletin, bu Cumhuriyetin yükselişini istemiyor ve bundan rahatsız oluyor. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bizlere muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefi koymuş, bu yolda ilerliyoruz. Biz eğitimde akıl terini ikinci plana atmıştık. Okullarımızın yanında, daha çok düşünmeye yönelen gençler yetiştirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua kurdele kesildi ve Arif Nihat Asya İlkokulu’nun temeli atıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi