Farmolife

Yıldız: Son fabrika satıldığında asfaltın yenmediğini anlayacaklar

17 Mart 2018, 00:17 556 views

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, satılması planlanan şeker fabrikalarının “Afrin” kadar değerli olduğunu söyledi.

Şeker fabrikalarının satılmasıyla ilgili olarak görüşlerini dile getiren Yıldız, “Malumunuzdur ki, kamuoyunu meşgul eden ve bizim de son derece önem verdiğimiz şeker fabrikalarımızın satışı söz konusu. Nakliyecisini, çapacısını, mevsimlik işçisini, küspecisini, gübrecisini, hayvancısını, fabrikada çalışanını da kattığınızda doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bir sektör. Bu sektörün bitmesi demek, bu kadar insanın aç açık kalması ve göç etmek zorunda kalması demek” dedi.

Fabrikaların satılması ile ülkemizin Cargill fabrikasının ürettiği NBŞ olarak adlandırılan nişasta bazlı şekere mahkum edileceğini savunan Yıldız, “İnsan sağlığına zararlı olan bu üretimin geri dönüşü insanımıza daha çok hastalık ve buna ilaveten dışa bağımlı olduğumuz ilaç sektöründe daha çok döviz kaybı yaratacak. Milli Görüş’ün yaptığı fabrikalar, yangından mal kaçırır gibi teker teker satılıyor. Biz bu fabrikaların satılmasını istemiyoruz. Bilindiği gibi Afyon, Alpullu, Bor, Çorum, Elbistan, Erzincan, Burdur, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Turhal, Yozgat ve Muş şeker fabrikaları satılacak. Peki, bunlar niçin satıyorlar? Daha fazla pancar ekilsin, Daha fazla şeker üretilsin diye mi? Fabrikaları yenileyip ülke ekonomisine daha fazla katkısı olsun diye mi? Maalesef ki, hayır. Hükmet, mirasyedi evlat gibi elinde ne varsa satıyor ve sadece gününü kurtarmaya çalışıyor. Yol yapmakla köprü yapmakla övünenlere Genel Başkanımız en güzel cevabı ‘Son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, beyaz Ak Partili adam, beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!’ şeklinde vermiştir.” diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi