Farmolife

Çimtaş’tan grev sesleri

18 Mart 2018, 03:19 1.478 views

Gemlik Serbest Bölge’de bulunan Çimtaş fabrikasında sözleşme görüşmelerinde 15 Mart’ta yapılan arabulucu toplantısından bir sonuç çıkmadığı ve uyuşmazlık zaptı tutulduğu öğrenildi.

Gemlik serbest bölgede bulunan Çimtaş fabrikasında sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Fabrika yönetiminin 3 yıllık sözleşme için yüzde 5 zam önerdiği ve 15 Mart’ta yapılan arabuluculuk toplantısında bu kararından vazgeçmediği kaydedildi. Toplantının ardından uyuşmazlık zaptının tutulduğu Çimtaş’ta, yakın bir zamanda grev kararı alınması bekleniyor.

İşçiler eylemlerine devam ediyor

Sözleşmeden memnun olmayan ve haklarını isteyen Çimtaş işçisi, serbest bölgede “İş, ekmek yoksa barış da yok” sloganlarıyla yürümüştü. Ardından ise geçen gün öğlen yemeğinde yemekhanede masaya çatal ve kaşık vurarak protestolarını sürdürdü.

Metal işçileri birliği Facebook sayfasında bir işçi tarafından gönderildiği iddia edilen mesajda ise, “En az Mess sözleşmesi virgül ve noktasına kadar haklı talebimizdir. Yönetim 3 yıllık sözleşme yüzde 5 zam önerdi. Ancak işçiler hiç olmadığı kadar birlik halindedir. Grevse grev, mücadele ise mücadele edeceğiz. Geri adım atmıyoruz. Grev kararı asılsın. OHAL de tanımıyoruz, kimseyi de tanımıyoruz. Patron sözümüz sana ‘Sadaka değil hakkımızı istiyoruz'” denildi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi