Farmolife

Ağdemir: GTSO’da artık bir günde şirket kurulabilir

19 Mart 2018, 18:16 413 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, şirket kuruluşlarında artık tüm işlemlerin odadan yapılabildiğini söyledi.

GTSO Meclis Başkanı Paşa Ağdemir yürürlüğe yeni giren Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ hakkında açıklamalarda bulundu. Ağdemir yaptığı açıklamada, “Gemlik’te şirket kurmak artık daha kolay, odamızdan bütün işlemleri yapmak artık mümkün. Şirket kuruluşlarında defter tasdik onayı, imza beyannamesi onayları noterlerden değil, artık odamız bünyesinde tek merkezden yapılacaktır. Daha önceden birkaç gün süren şirket kuruluşları artık aynı gün içinde birkaç saatte tamamlanabilecektir. Ayrıca Limited Şirketler için sermayenin dörtte biri olan banka blokajı da yürürlüğe giren yasa ile kaldırılmıştır. Yürürlüğe giren bu kanunla ticaretin önündeki bürokratik engeller kaldırılmıştır. Bu vesile ile üyelerimiz bürokrasiye takılmadan işine, ticaretine konsantre olacaklardır” dedi.

Oda olarak her türlü yeniliği yakından takip ettiklerini ve bundan sonra da üyelerinin menfaati ve memnuniyeti için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Ağdemir, yeni yasanın tüm müteşebbislere hayırlı olmasını temenni etti.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi