Farmolife

Belediye’den şehit ve gazi aileleri için yemek

19 Mart 2018, 23:36 429 views

Gemlik Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla düzenlediği programda, ilçedeki şehit ve gazi ailelerini bir araya getirdi.

Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın ev sahipliğinde, Ömer Kahraman Hizmet Binası’nda düzenlenen programa, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Müftüsü Dr.Mehmet Reşat Şavlı, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Yusuf Kuluk, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Belediye Meclis Üyesi Fehmi Arslan, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda konuşan Başkan Yılmaz, “Şehit aileleri, bu vatan için toprağa düşen şehitlerimizin bize emanetidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak ise en önemli görevlerimizden biridir. Biz, dün olduğu gibi bugün de onlarla beraberiz. Onların sıkıntılarını ve dertlerini unutmamız mümkün değildir. Vatanımız için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyorum. Bu topraklarda kahramanlık destanları yazan şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz” dedi.

Şehit ve gazi aileleri onuruna düzenlenen program, şehitlerimizin ruhu için İlçe Müftüsü Mehmet Reşat Şavlı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve edilen dualarla son buldu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi