Farmolife

Çanakkale gazisinin kabrinin bakımsızlığı İyi’leri üzdü

19 Mart 2018, 05:25 1.628 views

İyi Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, Çanakkale Zaferi dolayısıyla ilçedeki şehitlikleri ziyaret ederek karanfil bıraktı.

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı önderliğinde İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Gemlik Atatürk Anıtı’ndaki resmi törenin ardından Gemlik, Kumla, Kurtul ve Engürücük mahallelerindeki şehitlikleri ziyaret etti. Buralara birer kırmızı ve beyaz karanfil bırakan partililer, Engürücük Mahallesi’ndeki Çanakkale Gazisi Yüzbaşı Emin Patlak’ın kabrini de unutmadı. Yoğun ziyaretçi trafiğinin olduğu kabristandaki gazinin mezarının bakımsızlığı partilileri üzdü.

Teşkilat üyeleri daha sonra Umurbey’de bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin Üçüncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar Anıt Mezarı’na ziyarette bulundu. Burada konuşan Başkan Bıyıklı, “Gazimizin kabrinin ardından, Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın anıtının da bakımsızlığı içimizi burktu. Ecdadımıza maalesef sahip çıkamıyoruz. Yerlerdeki taşlar yosun tutmuş, aydınlatmaların mermerleri dökülüyor, anıt mezarın badana boyası kalmamış. Sadece özel günlerde yapılan makyajlarla bu iş olmaz” diye tepki gösterdi.

İyi Parti Teşkilatı’nın son durağı Şükriyeliler Derneği oldu. Burada vatandaşlarla sohbet eden Bıyıklı, köylülerin dertlerini dinleyerek kendi projelerini anlattı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi