Farmolife

Çanakkale Zaferi Gemlik’te anıldı

19 Mart 2018, 03:44 855 views

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Programı, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Programa Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Garnizon Komutanı Kıvanç Kerpişçi, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ülger, İlçe Jandarma Komutanı Barış Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Yüce, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, CHP İlçe Yönetimi, MHP İlçe Yönetimi, İyi Parti İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı ve yönetimi, kurum ve daire müdürleri ile şehit aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye, şehit aileleri, İyi Parti ve Vatan Partisi’nin çelenkleri sunuldu.

Veteriner Yüzbaşı Alper Uysal günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Uysal, konuşmasında “Kahraman şehitlerimizi minnet ve şükranla anmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bugün Malazgirt’te, Yemen’de, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Kore’de, Kıbrıs’ta yurdumun semalarında ve denizlerinde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, terörle mücadele harekatında, bir dağ başında şehit olanların günüdür. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. ‘Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ anlayışıyla pek çok askerimizi, polisimizi, diplomatımızı ve öğretmenimizi şehit verdik. Onlar kahramandı, onlar cesurdu. Aziz şehitlerimiz sizlere minnettarız. Sizleri unutmayacağız” dedi.

18 Mart’ın aynı zamanda Çanakkale Deniz Muharebeleri’nin başladığı ve nice kahramanlıkların tarihe not düşüldüğü gün olduğunu hatırlatan Yüzbaşı Uysal, “Bugünün öneminini Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur’ sözleriyle en açık şekilde ifade etmektedir” diye konuştu.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi