Farmolife

Durmaz: Bu iş greve gidiyor

20 Mart 2018, 19:32 639 views

Çimtaş’ta Türk Metal ve Mess arasında geçen sözleşme sürecinde bir sonuç alınamadı. Türk Metal sözleşmesinde diretirken, Çimtaş yönetimi ise %5 zam oranında ısrarcı. Türk Metal Sendikası Gemlik Şube Başkanı Kemal Durmaz ise fabrika işçilerini toplayıp açıklamada bulundu.

Durmaz, 2017’nin Eylül ayından beri yürütülen toplu sözleşme süreci görüşmelerinde herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini ve belirtilen toplantıda arabuluculuğun sadece yasal bir prosedür olduğunu, bütün pazarlığın arabulucu raporunun gelmesinin ardından grev kararı alınmasıyla başlayacağını belirtti. Arabulucu raporunu bekledikleri ve raporun gelmesinin ardından 60 gün sürelerinin olduğunu açıklayan Durmaz, bu süre içinde bir hafta önceden grev kararı aldıklarını işverene bildirmek kaydıyla uygulama tarihini belirleyeceklerini ifade etti.

Bu iş greve gidiyor
Bu işin greve gittiğini ve kesinlikle bu işten dönmeyeceklerini ifade eden Durmaz, “Bu kararı alırken her şeyi tartarak ve düşünerek alacağız. En ufak bir ihtimali bile değerlendiririz. OHAL dönemi diye bu grev kararını erteleme ihtimalleri var. Kesinlikle ertelenir diye grev kararı almaktan ve uygulamaktan vazgeçmeyeceğiz. Benim niyetim bu işi tatlılıkla masada bitirmek. Çünkü buradan hepiniz ekmek yiyorsunuz. Eğer anlaşma sağlanmazsa yasal hakkımızı kullanacağız. Ben terör örgütü değilim. Sizler terörist değilsiniz. Amacımız burayı yakıp yıkmak değil, hakkımız olanı almak ve bu sizin en doğal hakkınız. Bunun önüne kimse geçemez” şeklinde konuştu.

Ayrıca bu sabah fabrika önünde toplanan işçiler çeşitli sloganlarla eylem yaptı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi