Farmolife

Zabıtadan el ilanı ve broşür uyarısı

22 Mart 2018, 01:39 477 views

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşları el ilanı, broşür ve benzeri meteryallerle çevrenin kirletilmemesi konusunda uyardı.

Zabıta tarafından yapılan açıklamada, vatandaş şikayetleri ile yapılan yapılan kontrol ve denetimlerde kamuya ait elektrik direkleri, korkuluk demirleri, yollar, kaldırımlar, özel araçlar ve daire girişlerine bırakılan el ilanı, asılan afiş ve yapıştırmalar hakkında vatandaşları ve esnafı duyarlı olmaya davet etti.

Zabıta Müdürü Yaşar Demirdirek, “Gemlik Belediye Meclisi’nin 05.07.2012 tarih ve 2012/M-239 sayılı kararında ‘İlçemiz genelinde ilan ve reklam uygulama gereksimine ihtiyaç duyan gerçek ve tüzel kişiler ilgili odalar aracılığı ile bilgilendirme sağlamalı’ ve Gemlik Belediyesi’nin ilçemiz genelini kapsayan Zabıta Yönetmeliği 54. maddesinde ‘Her ne sebeple olursa olsun, cadde ve sokaklar kirletilemez’ denilmektedir. Bu tür yapılan faaliyetler, çevre kirliliğine sebebiyet vermesinden dolayı idari işlem kapsamındadır. Tespiti halinde ilgililer hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi gereğince yasal işlem uygulandığını ve ısrarla karara uymayanlar hakkında işlem yapılacağını hatırlatırım” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi