Farmolife

Ata Mahalle Konağı açıldı

24 Mart 2018, 05:11 575 views

Ata Mahalle Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan yardımcıları Ahmet Avcı, Vedat Büyükgölcigezli ve Kadir Erol, Ata Mahallesi Muhtarı Süleyman Özgüneş, Muharip Gaziler Derneği üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, gerçekleştirdikleri yatırımlarda imzası olan Bursa Milletvekili İsmail Aydın’a teşekkür etti. Gemlik’in bu sayede kabuk değiştirdiğini belirten Yılmaz, “Gemlik Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte el ele, gönül gönüle vererek halkımıza hak ettiği hizmetleri sunmanın gayreti içerisindeyiz. Vatandaşların beklentilerini biliyor ve bu hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz. İki katlı konağın alt katı beylere, üst katı da bayanlara yönelik etkinlikler için tesis edilecek. Çok amaçlı salonları, dinlenme alanları ile birlikte, kına, kültürel etkinlikler, taziye günleri gibi önemli etkinlikler de bu konakta yapılabilecek. Mahalle kültürünü ve geleneklerini gelecek nesillere aktarmak adına önemli yere sahip olan bu konaklar, halkımızın buluşma noktası olacak. Gemlik gelişmeye, mahallelerimiz de güzelleşmeye devam edecek” dedi.

Gemlik’te son dönemde büyük yatırımların hayata geçirildiğini dile getiren Ak Parti Milletvekili Aydın da, “Ak Parti olarak daha yaşanabilir şehirler, daha yaşanabilir mahalleler oluşturmak adına çalışarak, şehirlerimizi her geçen gün güzelleştiriyoruz. Gerek Büyükşehir eli ile, gerek merkezi hükümet, gerekse belediyelerimiz eli ile birçok hizmete beraber imza atıyoruz. ‘Her Mahalleye Bir Konak’ sloganını başlatan Gemlik Belediye Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ata Mahallesi Konağı’nın mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da, Gemlik’te hayata geçirilen yatırımlarla ilçedeki yaşam standartlarının her geçen gün yükseldiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından kurdelesi kesilen Ata Mahalle Konağı hizmete açıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi