Farmolife

Emniyet’ten belediye personeline narkotik eğitimi

24 Mart 2018, 06:09 783 views

İçişleri Bakanlığı’nın uyuşturucu ile mücadele uygulama politikası kapsamında Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Volkan Tahpur, Gemlik Belediyesi personeline uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık konularında eğitim verdi.

Gemlik Ticaret ve sanayi Odası (GTSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ile belediyede görev yapan güvenlik görevlileri “Uyuşturucu madde ve özellikleri, madde bağımlılığı, bağımlılık yapan maddeler, madde bağımlıları ve sokak satıcıları nasıl tanınır” konularında bilgilendirildi.

Polis memuru Mustafa Volkan Tahpur, polisiye tedbirlerle bir yere kadar uyuşturucu ile mücadele edildiğini belirterek, zabıtalar ve güvenlik görevlileri gibi sokakta vatandaşlarla birebir teması olan belediye personelinin uyuşturucu ile mücadelede katkısının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Tahpur, “Narkotik suçlarla daha etkin mücadele edilmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘Narkomobil WhatsApp İhbar Hattı’ kuruldu. WhatsApp ile vatandaşlarımızın narkotik suçlarla mücadele aşamasında, suçun işlenmesi sırası ve öncesinde metin, görüntü, video ile konumu anlık olarak bizimle paylaşması, narkotik suçların engellenmesinde etkin olacaktır. Narkotik suçlarla mücadeleyi genele yaymak amacıyla oluşturulan 0552 155 16 16 hattı 24 saat aktif halde vatandaşların hizmetinde olacak” dedi.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi