Farmolife

İyi Parti’den Eşref Kolçak, İzzet Kaptan ve Hakkı Çakır ziyareti

27 Mart 2018, 18:16 2.036 views

İyi Parti Gemlik İlçe Teşkilatı, Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Eşref Kolçak, Gemlik eski belediye başkanlarından Hakkı Çakır ve İzzet Kaptan’a ziyaretler gerçekleştirdi.

Hakkı Çakır, İyi Partilileri evinde kabul etti. Adnan Bıyıklı’ya kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çakır, “Başarılı olacağınıza inanıyorum. Ekonomi iyi değil, gidiş iyi değil. İktidar gündemi değiştirmek istiyor. Şimdi gündem Afrin. Yıktırılan belediye binası projesini çay bahçeleri ile beraber üniversiteye yaptırmıştık. Düğün salonu ve dükkânları ile sosyal ve ekonomik bir alan yaratan sapasağlam binanın yıktırılması yazıktır” dedi.

Kendilerini kabul ettiği için Hakkı Çakır’a teşekkür eden Bıyıklı, “Bizim çınarlarımız var. Onları her zaman hatırlamalıyız ve danışmalıyız. Ancak bazılarının kimseye danıştığı yok, aklına eseni yapıyorlar. Sapasağlam binanın yıktırılması vicdanları yaralamıştır. Bu yıkım ve Gemport satışını gündeme getirip inceleteceğiz. Sosyal hayat ve deniz ile ilgili çalışmalar yapacağız. Gemlik’te sizin gibi büyüklerimiz var ve sizlere danışacağız, yolumuzu başarı ile tamamlayacağız. Halkımız da buna inanıyor ve bizi destekliyor” diye konuştu.

Kolçak: Bari zeytini kurtarın
Partililer daha sonra Eşref Kolçak ve İzzet Kaptan ile bir buluşma gerçekleştirdiler. Bıyıklı, Kolçak ve İzzet Kaptan’a hediyelerini takdim etti ve çalışma arkadaşlarını tanıttı. Söz alan Eşref Kolçak, Gemlik yönetiminde bulunmuş bazı insanların Gemlik tarihini bile bilmediğini söyledi. Kolçak, “Bu antik şehre yazık ettiler. Gemlik İznik kadar değerli bir şehirdir. Turizm çok kazandırabilirdi. Kumla’ya yazık ettiler. Derhal tedbirler alınmalı. Her şeyi yok ediyorlar. Kumla’ya ilk geldiğimde, 35 yıl önce, sazdan olta yapıp kıyıdan atardım, dil balıkları tutardık. Deniz kurudu. Ben çocukken yağı yayıktan, yoğurdu çanaktan, yumurtayı tavuktan yedim. Şimdi doğal bir şey kalmadı. Elde kalan zeytin. Başkan bari zeytini kurtarın” şeklinde konuştu.

Adnan Bıyıklı ise bu konuyla özel olarak ilgileneceklerini belirterek, “Söz; zeytini kurtaracağız. Değerli insanlara önem verilmiyor. İş başına liyakatli insanlar getirilmeli. Biz İyi Parti olarak 4 aydır çalışıyoruz. Cumhuriyetçiyiz, Cumhuriyetin kazanımı olan sanat ve sanatçıyı seviyoruz. Bu tahrip edici yapıyı değiştirmek istiyoruz. Bizleri kabul edip zaman ayırdığınız için siz değerli büyüklerimize çok teşekkür ederiz ve sık sık ziyaretinize gelmek isteriz” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi