Farmolife

Milletvekili Külünk gençlere seslendi

27 Mart 2018, 17:46 402 views

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Gemlik Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Gemlik Temsilciliği’nin (TÜGVA) daveti üzerine Gemlik’e gelerek, “Gençliği Anlamak ve Öğrenmek” konulu bir konferans verdi.

Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Başkan Yardımcısı Kadir Erol ve Ahmet Avcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Belediye meclis üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şükran Ersöz, TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Kaya, TÜGVA İlçe Temsilcisi Sinan Sevinç, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Genç Memur-Sen Başkanı Cemal Bayar’ın sunumunu yaptığı konferansta, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından gençlere seslenen Külünk, “TÜGVA sadece bir yurdun, derneğin adı değildir. TÜGVA aynı zamanda bir idealin ve bir idealizmin adıdır. Eğer biz bu toprakların genlerine uygun insan yetiştirmezsek, iman, İslam, toplum, millet, devlet ve ümmet çizgisinde doğru adımlar atmazsak asla ve kat’a emellerimize ulaşamayız” dedi.

Uyuşturucu ve deizm tehlikesine de değinen Külünk, “Deizm hangi akılla alan genişletiyorsa, narko-terör de aynı akılla aramıza sızmaya çalışıyor. Hedef insanımızı çökertmek, elimizden değerlerimizi almak. Kurtuluş ise büyük Türkiye idealizmini kurmaktan geçiyor. Müslüman Türk Milleti’nin omurgası İslam’dır. Eğer siz İslam’ı bu kimlikten ayırırsanız kaybolmaya mahkûm olursunuz” diye konuştu.

Konferans sonunda Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Kaya, konuşmalarından dolayı Metin Külünk’e teşekkür ederek, çiçek ve zeytin fidanı takdim etti.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi