Farmolife

GTSO, TOBB Akreditasyon Sertifikası’nı yeniledi

29 Mart 2018, 22:33 499 views

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) oda Akreditasyon Sistemi Sertifikası’nı yeniledi.

TOBB’da yapılan sertifika yenileme törenine GTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt, Başkan Vekili Nurettin Hocaoğlu, Meclis Başkanı Paşa Ağdemir, Meclis Başkan Vekili Zafer Işık, Yönetim Kurulu üyeleri Ergin Erenoğlu, Mehmet Anar, Şefik Yılmaz, Fikret Mete, Genel Sekreter Agah Arda ve Meclis üyeleri katıldı.

Belge yenileme denetimleri tamamlanan 96 oda/borsaya, akreditasyon sertifikaları TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi. Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı.

Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini Cumartesi günü İzmir’de açıklayacağını ifade ederek, “Pazartesi gününden itibaren, düşük faizli imkanları üyelerimize kullandıracağız. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de “Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz” diye konuştu.

GTSO Heyeti daha sonra Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi