Farmolife

Sertaslan’dan Uslu’ya yanıt

29 Mart 2018, 18:21 972 views

CHP eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan A.Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Ömer Uslu’nun açıklamasına yanıt verdi.

CHP’nin belediyede bir başkanvekilinin bazı inşaatlara uygunsuz ruhsat verdiği iddialarına karşı Ömer Uslu gazetelere ve haber sitelerine bir açıklama göndermişti. Uslu’nun açıklamasına karşı da Sertaslan sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“Dün partimiz sadece 1 gün belediye başkan vekilliği yapan bir meclis üyesinin bu 1 günde ruhsatına uygun yapılmadığı iddia edilen onlarca binaya yapı kullanma izin belgesi düzenlediğini açıkladı. İlgili meclis üyesi ışık hızıyla cevap vermiş.
‘Bizler, Cumhurbaşkanımızın siyaseti vatandaş için yapma anlayışını benimsiyoruz. Bu anlamda da siyasi riskleri almaya hazırız. İmza atmış olduğum yapı kullanma belgelerini, mecliste grubu bulunan tüm partilerle paylaşacağım. İncelesinler, eksiği varsa değerlendirsinler.’

Açıklamanın bir bölümü bu… Şimdi aklıma şu sorular geldi. Sadece bir günlük vekilliğinde siyaseti vatandaş için yapma anlayışını benimseyen sen altı yıldır o koltukta oturan belediye başkanı hangi anlayışı benimsiyor acaba diye merak etmedin mi? Senin belediye başkanın siyaseti kimin için yapıyor halk için yapmıyorsa?

‘Geçtiğimiz günlerde, başkan vekili kaldığımız dönemde çok sayıda vatandaşın bekleyen işlerine çözüm getirdik. 22 adet yapı kullanma belgesini imzaladım.’ demişsin bu işleri kim ve neden bekletti arkadaş bunu açıklamak aklına gelmedi mi?Hem senin vatandaş dediğin kim?Sanki gariban Mehmet’in işini görmüşsün gibi anlatmışsın konuyu. Bu belgeleri verdiğin vatandaşlar bu işlerden para kazanan müteahhitler değil mi?

Çık bu belediye başkanı bu vatandaşları mağdur ediyordu olmadık bahanelerle işlerini bekletiyordu ben de müdahale ettim, sorunu çözdüm deyiver o halde. Bu kentte kaçak çatı yaptı diye ceza kestiğiniz, mahkemeye verdiğiniz gariban bir kadın kendi canına kıydı kahrından,neredeydin o zaman? Bak imzaladığın yapı kullanmalarda aynı durumda olan işler var muhtemelen nasıl anlatacaksın bunu vicdanına.
Daha önce de benzer işlere imza attın, biz dedik ki bu adam namuslu adamdır, vicdanlı adamdır aklansın. Araştırma komisyonu kuralım dedik, önerge verdik senin partililerin yok dedi sen de onlara destek verdin. Şimdi bu açıklamayı yapan C.H.P.’yi siyasi davranmakla eleştirmişsin. Söyle ne yapsaydı C.H.P.?

‘Hakkımda farklı iddiaları bulunanların hukuk yoluna başvurmaları daha doğru olacaktır. Aksi halde konuyu siyasallaştırmak ahlaki değildir. Halka hizmet etmek suç ise suç işlemeye devam edeceğim’ diye de devam etmişsin. Attığın imzalarla o belgeleri elde eden müteahhitler ne elde ettiler, bir menfaatleri yoktu madem neden ruhsat dışı işler yaptılar, anlat bir zahmet. Halka hizmet ile ranta hizmet arasındaki çizgi incedir bazen sen dikkat et suç işlerim yine de derken. Ha diyorsan ki gerçekten ufak tefek şeylerdi aslında bu kadar bekletilmelerine gerek yoktu bu belgelerin, çık hesap sor belediye başkanından niye hizmet etmiyorsun halka diye.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi