Farmolife

Bıyıklı: 100 bin kişi ile kurultayımızı yapacağız

31 Mart 2018, 15:56 538 views

İyi Parti Gemlik İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, kurultay öncesi yaptığı açıklamada, baskı ve sansürün İyi Parti’ye zarar veremeyeceğini belirterek, “Halkımızla buluşmamıza kimse engel olamaz” dedi.

Ankara Arena’da gerçekleşecek İyi Parti Kurultayı öncesi  açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Adnan Bıyıklı, yok sayma ve sansüre rağmen yaklaşık 100 bin kişi ile kurultay salonu ve çevresinde olacaklarını söyledi.

İyi Parti’nin seçimlere giremeyeceğini iddia edenlere tepki gösteren Bıyıklı, 79 ilde teşkilatlandıklarını hatırlatarak, “Kurultayımız ile genel başkanımız tescillenecek. Seçimlere yetişmek için kongrelerimizi aceleyle gerçekleştirdik. Yarın gerçekleşecek kurultayımızdan önce kimi çevrelerde İyi Parti seçimlere katılabilecek mi,  bir mazeret bulup İyi Parti’yi seçimlere sokmayacaklar gibi konuşmalar duyuluyordu. Ben bunlardan ülkem adına büyük üzüntü duydum. Bir partinin seçime katılmasını engellemek 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmıyor. Kurulduğumuzdan beri yok farz etmeler, kimi basında sansür uygulanması gibi şeyler yaşadık. Kime sansür uyguluyorsunuz? 81 ilin 79’unda örgütlenmiş bir partiyi yok saymak kimsenin haddine değildir. Bizi yalnızca kafasını kuma gömen deve kuşları yok farz edebilir. Onlar da bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Bizim halkımıza ulaşmamıza kimse engel olamayacak” diye konuştu.

İyi Partililerin herhangi bir sponsor ya da finansman olmaksızın kurultaya ulaşımlarını kendi imkanlarıyla sağladıklarını vurgulayan Bıyıklı, Bursa genelinden yaklaşık üç bin kişi ile Ankara’da olacaklarını açıkladı. Bıyıklı sözlerine şöyle devam etti:

“Kurultayımızla Genel İdare Kurulu ve Merkez Karar Yürütme Kurulu oluşturulacak. Gerçek parti içi demokrasiyi tüm vatandaşlarımıza göstereceğiz. Partimize Gemlik’te her gün yeni katılımlar oluyor. Biz de hiç kimseyi ayırt etmeden, herkese kucak açacağız. Bursa’dan otobüs ve bireysel araçlarla üç bin civarında katılım gerçekleşecek. Ulaşım giderlerini partililerimiz kendi karşılıyor. Sponsorlu otobüsler tutulmayacak. Salonlara sığamayacağımıza eminim. Salon ve çevresinde yaklaşık 100 bin kişinin katılımı bekleniyor. Demokrasi ve siyasi nezaketin ön plana çıkacağı bir ortam oluşması adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

BENZER HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLAR

Copyright © 2021 Yeni Gemlik Gazetesi